Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

MGK Genel Sekreterinden Hayad’a teşekkür

MGK Genel Sekreterinden Hayad’a teşekkür
55 okunma
07 Mayıs 2014 - 20:37

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Muhammed Trüker, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve çok sayıda üst düzey yönetici Kırıkhan’da Hayad Derneğinden birifing aldı.

İncelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Muhammed Türker ve beraberindeki heyet Hatay’da çeşitli incelemelerde bulunmasının ardından Hayad Derneğine ziyarette bulundu.

Hayad çalışmaları hakkında genel birifing Rahmi Vardı tarafından verilirken, Sağlık Sorumlusu  Uzm. Dr. Şeref Vardı sağlık yönünde, Eğitim sorumlusu Nezir Yalçın Eğitim yönünde, genel nufus bilgileri hakkında bilgileri Şaban Kıyağan birifing verdi.

Toplantıda Suriyeli doktor Abdulaziz Türkiye’ye türkçe teşekkür konuşmasının ardından Hayad Başkanı Sait Karataş heyete genel bilgiler vererek derneğin kurulduğundan bu yana neler yaptığını anlattı.

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Hayad’ın yaptıklarını taktir ettiklerini, devlet olarak bu tür Sivil Toplum Örgütlerine her zaman yardımcı olacaklarını belirtti.

MGK Genel Sekreteri Türker ” Devletim adına sizlere teşekkür ediyorum”

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Muhammed Türker “Hayad Derneğinde yapılanları gördükten sonra sivil toplum kuruluşlarının önemini birkez daha anladım. İyiki Hayad Derneğini ziyaret etmişim, Devletim adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri Muhammed Türker,  Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı Mertan Dallı, Daire Başkanı Yusuf Arslan, İl Jandarma Alay Komutanı J. Albay Hasan Koçyiğit, İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit ile birlikte Reyhanlı ilçesinde incelemelerde bulunduktan sonra Kırıkhan’a gelen Vali M. Celalettin Lekesiz’i Kırıkhan Kaymakamı Halil Uyumaz, İlçe Emniyet Müdürü Nadir Örten, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Kubilay Ayvaz katıldı.

Heyet yaklaşık iki saat süren toplantının ardından Kırıkhan’dan ayrıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.