Milletvekili Ahrazoğlu’nun 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Türk Milletinin en ağır şartlarda dahi yılgınlık göstermediğini, yenilgiyi peşinen kabullenecek gaflet ve korkaklığın pençesine düşmediğini ve İstiklal uğruna Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimiz adına tarihi bir karar olan Samsun’a çıkışıyla milli mücadelenin ilk adımının atıldığını belirten MHP’li Ahrazoğlu, “19 Mayıs; milletimizin kutlu bir silkinişi, destansı bir uyanışı, istiklal uğruna her şeyi göze aldığını ispatlayan muazzam bir stratejik dirilişi olup, Milletimizin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir.” dedi.

Açıklamasında Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs’ın, hüsran ve mağlubiyetle bitecek sürecin ilk adımı ve ilk hareketi olduğunu ifade eden Ahrazoğlu, “Samsun’dan yola çıkan milli mücadele kararlılığı; Amasya’da milletin azim ve kararını ilan etmiş, Erzurum’da vatanın bir bütün olduğunu ve parçalanamayacağını duyurmuş, Sivas’ta manda ve himayeyi reddederek Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur. Hiç şüphesiz 19 Mayıs; zulme boyun eğmeyen, zalime diz çökmeyen, teslimiyete prim vermeyen Türk milletinin ve sinesinden yetiştirdiği milliyetçi kahramanların eseri ve emanetidir. Aynı zamanda bu kutlu tarih Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin de kurtuluş müjdesidir.” dedi.

Atatürk’ün, dönemin karanlık ortamında yenilmiş, yorulmuş ve dağıtılmış ordusuna rağmen, Aziz Milletin, inancından ve istiklaline duyduğu tavizsiz bağlılıktan güç alarak yedi düvele Samsun’da atılan ilk adımla meydan okuduğunu anlatan Ahrazoğlu, tehditlerle sindirilmeye çalışılan, şantajlarla durdurulmaya uğraşılan ve kurşunla yolundan döndürülmek istenen milli mücadele ruhunun, Türk tarihinden aldığı ilhamla işgale, esarete ve zulme haddini bildirmek için Anadolu’nun mukaddes bağrında boy verdiğini ve kök saldığını ifade etti.

Ahrazoğlu mesajını, “Aziz Milletimizin ve sevgili gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yıl dönümünü en içten dileklerimle tebrik ediyorum. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak milli mücadelenin başını çeken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin her safhasında katkısı olan kahramanlara, muhterem şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yâd ediyorum.” ifadeleri ile tamamladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Ahrazoğlu’nun 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir