Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Milletvekili Ahrazoğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ​Mehmet N. Ahrazoğlu, TBMM’nin açılışının 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ahrazoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yayınladığı kutlama mesajında “23 Nisan 1920 tarihi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hediye ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı ve egemenliğin kaynağının Millet olarak ilan edildiği önemli bir gündür.” dedi.

TBMM’nin her şeyden önce Türk milletine duyulan sevgi ve saygının eşsiz bir tezahürü ve çok kıymetli bir ürünü olduğunu ifade eden Ahrazoğlu; “23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara Hacıbayramı Veli Camii’nde kılınan Cuma Namazı’nın hemen ardından Kuran Tilavetleriyle, Salavat-ı Şeriflerle, Hatm-i Şeriflerle ve büyük umutlarla İlk Meclis’in kapısı aralanmıştır. Toprakları istila edilmiş, ordusu dağıtılmış, insanı yorgun, yoksul ve bitkin düşmüş bir ülkenin, bir milletin demokrasiye bağlı kalarak, Meclis’i açık tutarak varlık mücadelesine atıldığı tarihte çok ender görülen bir gerçektir. Bu açıdan TBMM, yalnızca meşruiyetini ve iradesini milletten alan kurumsal bir yapı değil, aynı zamanda büyük Türk milletinin yaşama, var olma, bağımsızlık ve özgürlük coşkusunun temsil edildiği milli ruhun ta kendisidir.” açıklamasında bulundu.

Milletvekili Ahrazoğlu, mesajında 23 Nisan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve ulusal egemenliğinin tanınması noktasında ki önemine vurgu yaparak, “Emperyalist güçlerin ülkemizi işgal ettiği, umutsuzluğun, yokluğun ve her türlü güçlüklerin yaşandığı o dönemlerde kurularak, millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni Türk Devleti’nin kurulması sürecinde kararlı ve tarihi adımlar atan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 97 yıldır aynı kararlılıkla varlığını sürdürmektedir.  Mustafa Kemal Atatürk, birçok alanda yapmış olduğu yenilikler gibi ileri görüşlülüğünü de bir kez daha sergileyerek 23 Nisanı çocuklara armağan ve emanet etmiştir. Yıllardır çeşitli etkinliklerle ve coşku içerisinde kutladığımız bu bayram tüm dünya çocuklarının sahip olduğu tek bayramdır. Bu duygu ve düşüncelerle yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, TBMM’nin açılışının 97. yıldönümünün aziz milletimize ve demokrasimize yeni bir soluk ve heyecan getirmesini diliyorum.” dedi.

Milletvekili Ahrazoğlu mesajını, “Sevgili çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyor; barış, huzur, mutluluk ve kardeşlik diliyorum. Ayrıca çatısı altında görev yapmaktan iftihar ettiğim Gazi Meclisi’mizi emanet eden büyük Atatürk ve milli mücadele kahramanlarına, şükran duygularımla Cenab-ı Allah’tan rahmet dilerken,  kutlu mirasın sonsuza kadar yaşatılacağını kararlılıkla ifade ediyorum.” şeklinde tamamladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Ahrazoğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir