Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Öntürk’ten Kaymakam Halil Uymaz’a Ziyaret

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti heyeti  Kırıkhan’da  bugün bir dizi ziyarette bulundu.

Ak Parti Bölge Milletvekili Mehmet Öntürk, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman ve beraberlerindeki heyet ile birlikte Kırıkhan’da kaymakamlar kararnamesi ile atanan Halil Uyumazı makamında ziyaret ettiler.

Kaymakamlık ziyaretinden sonra Ak Parti heyeti Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürünü ziyaret ettiler. Emniyet Müdürlüğüne vekalet eden Emniyet Müdür Yardımcısı Süleyman Coşkun’dan  Ak Parti Bölge Milletvekili Mehmet Öntürk ilçedeki asayiş olayları hakkında bilgi alırken Suriyeli muhacirler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldılar.

Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan ziyaretten sonra Ak Parti heyeti Toprak Mahsulleri Ofisine geçtiler.

Toprak Mahsulleri Ofisinde Milletvekili Mehmet Öntürk  Toprak Mahsullü Ofisi Müdürü Ahmet Özdemir’den  yapılan çalışmalar ve bu seneki alımlar hakkında bilgiler aldı.

Toprak Mahsulleri Ofisinde konuşan AK Parti Milletvekili Mehmet Öntürk bu sene  mısır alımlarında artış olduğu ve son 3 yılın en yüksek mısır alımı yapıldığını söyledi.

Mehmet Öntürk konuşmasında;  Toprak Mahsulleri alımlarını yapmaya devam ediyor. Bugün itibari ile Hatay Genelindeki alımımız 27 bin 600 ton civarında, Kırıkhan olarak 5 bin ton Kırıkhan’daki ofisimizde yaklaşık 7 bin 300 ton civarında da bölgedeki depolarda kıymetli müdürlerimiz çiftçimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde alımlarını yapmıştır.

Bizim geçen yıl kısmen başlattığımız bir uygulama vardı. Bu yıl da tamamen uygulamaya geçtiğimiz bir sistem var bu sistem randevu sistemi, bu sistem çok uygun  ve çiftçilerimizin daha rahat edeceği bir sistem olacağını düşüyoruz.

Randevu sistemi ile birlikte çiftçilerimize önümüzdeki dönem daha iyi bir hizmet sunacağız, bu çok önemli bir gelişme bugüne kadar işleyen sistemi bende bir çiftçi olarak bilirim. Eski dönemlerde kamyonlar 15 gün sırada yattığı  zamanlar oluyordu, bu da malların bozulmasına neden olurdu. Buda hem milli servet kaybına hem de çiftçi  olarak ekonomik kayıplarımız oluyordu. Şuanda sistem tam oturmadığı için çiftlerimizin haberdar olması konusunda bazı eksikleri olabilir.

Randevu sistemi şuanda tam oturmadığı için çiftçilerimizin tamamının haberi olmaya bilir. Önümüzdeki dönem sistem tam olarak oturduğu zaman  çiftçilerimizi rahatlatacak çok güzel bir uygulama olacak, sistem tam olarak faaliyete geçtiği zaman çiftçilerimiz  sırayla malını biçip ofiste hiç sıra beklemeden günlük biçimine göre bu mallarını boşaltabileceklerini sözlerine ekledi.

Ofis çalışanlarımızı müdürlerimizi ve İl müdürümüzü tebrik ediyorum, gece gündüz demeden çalıştılar çiftçimizin mağdur olmaması için ürettiklerini ürünü en iyi şekilde almak için ellerinden gelen gayretleri gösterdiler. Bölgede şuanda hasat %70 civarında kalan %30’un ise 1 hafta 10 gün içerisinde toplanacağını düşünüyoruz.

Şuanda Kırıkhan Toprak Mahsulleri Ofisinde 10 bin ton daha ambarlarında yer bulunmakta ve Ofis müdürlerimizde gerekli önemleri almış durumda olduklarını belirtti Ak Parti Bölge Milletvekili Mehmet Öntürk

AK Parti heyeti daha sonra Ak Parti İlçe Binasına geçtiler.

Fotoğraf Galerisi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öntürk’ten Kaymakam Halil Uymaz’a Ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir