Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Milletvekili Tokdemir’den AKP Kongreleri için Soru Önergesi

Milletvekili Tokdemir’den AKP Kongreleri için Soru Önergesi
22 okunma
18 Şubat 2021 - 16:17

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir Pandemi sürecinde Ak Parti kongrelerinde büyük kalabalıklar halinde ve mesafe kurallarına uyulmadan yapıldığı ile ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi.

Tokdemir verdiği soru önergesinde;

“Pandemi sürecini yaşadığımız bu günlerde Adalet ve Kalkınma Partisinin İl Kongresi ve İl Gençlik Kolları Kongrelerini gerçekleştirmiş ve kongrelerin farklı illerde yapmaya devam etmektedir. Bu kongrelerde mesafe kuralına uyulmadığı ve salonların dolu olduğu görülmektedir. Bu görüntüler ve İktidar partisinin Bakanlığınızın hastalıkla mücadelesi ile tezatlık oluşturan bu tutumu kamuoyunda büyük tepkiye sebep olmaktadır.

Bu bağlamda;

1-Yapılan kongreler Bakanlığınızın bilgisi ve onayı dâhilinde mi yapılmaktadır?

2-Lokanta ve kahvehanelerin kapalı tutulduğu bu süreçte yapılan kongreler hastalık riskini artırtan bir tehdit değil midir? Lokanta ve kahvehanelerde bulaşabilen virüsün tam kapasite dolu olana kongre salonlarında bulaşmamakta mıdır?

3-Sokağa çıkma yasakları ve birçok alanda kısıtlama uygulanırken ve Bilim Kurulu’nun tavsiye ve görüşleri ortadayken binlerce kişinin bir araya geldiği bu programlar nasıl yapılabiliyor?

4-Bakanlığınız, yapılan bu kongrelerin salgınla mücadeleyi olumsuz yönde etkileyeceği hususunda Cumhurbaşkanlığına herhangi bir öneride bulunmuş mudur?

5-Bundan sonraki süreçte de bu tür programlar devam edecek midir?” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.