Milletvekili Türkoğlu’ndan Zafer Bayramı mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Hatay Milletvekili Ecz. Hacı Bayram Türkoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94.Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Türkoğlu mesajında, 30 Ağustos’un, 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin işgal güçlerine karşı başlattığı istiklal mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı tarihi bir gün olduğuna vurgu yaptı.

“30 Ağustos, 94 yıl önce tarihte benzerine az rastlanır bir varoluş mücadelesiyle, aziz milletimizin istikbali için ecdadımızın yeniden diriliş destanı yazdığı İstiklal Savaşı’nın zafer günüdür” diyen Türkoğlu;

“19 Mayıs 1919ʹda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele süreci, Milletimizin kadını-erkeği, yaşlısı-genciyle bir bütün olarak hareket etmesi neticesinde ve kahraman Türk askerinin cesaret ve fedakârlığı sayesinde 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlanmıştır” dedi.

30 Ağustos Zaferi’nin, sadece Türk Milletimizin kurtuluşuna vesile olmadığını dile getiren Türkoğlu; bu zaferin aynı zamanda 200 yıl dünyada sömürü düzeni kuran emperyal güçlerin çarkında ezilmiş tüm mazlum milletlerinde mücadelelerinde rol model teşkil ettiğini vurguladı.

30 Ağustos’ta Dumlupınar’da sadece işgal güçlerine karşı değil, tüm dünyaya bir mesaj verildiğini kaydeden Türkoğlu;

“30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir.” dedi.

“Yaklaşık bir asır süre sonra, milletimizin, milli iradenin zaferiyle neticelenen 15 Temmuz 2016 direnişi de, milletçe bağımsız yaşama irademizin muhteşem bir tezahürüdür.” ifadelerine yer veren Türkoğlu yaptığı açıklamada;

“15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi örneğinde olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimizi bozarak ülkemizde kaos ortamı yaratmaya ve nihayetinde de ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler ve onların taşeronu olan FETÖ gibi yapılar iyi bilmelidir ki; devletimiz, üzerinde oynanan kirli oyunlara asla prim vermeyecektir.

Dünya durdukça bu millet var olacak, varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir.

“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, inşallah, bugün yaşadığımız tehditleri de bertaraf etme azim ve kararlılığına sahiptir..

“bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür” dedi.

Milletvekili Türkoğlu mesajını şu sözlerle tamamladı:

“30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili Türkoğlu’ndan Zafer Bayramı mesajı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir