Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

MKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Sergisi açıldı

MKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Sergisi açıldı
108 okunma
13 Mayıs 2016 - 11:08

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-iş Öğretmenliği 4. Sınıflar öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren danışmanlığında Eğitim Fakültesi’nde Resim Sergisi açtı. Sergide 24 öğrencinin çalışması yer aldı.

Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman EREN konuşmasında Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nün 1993-1994 yılından bu yana eğitim-öğretim etkinliğini sürdürmekte olduğunu ifade etti.

Sanat insanlar ve toplum için hep önemli olmuştur. Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” özdeyişi sanatın önemine vurgu yapmaktadır.

Sanat, “İnsandaki estetik yanın irdelenmesi, algılanması, duyumsanması, sorgulanması ve insan nesne arasındaki güzele varma çabasıdır” biçiminde tanımlanabilir. Sanat toplumsal değişmeleri kolaylaştırır; bireylerin anlama, düşünme, algılama, yetilerini açık tutar, duygusal yanlarını harekete geçirir. Sanat aynı zamanda evrensel bir dildir.”

Yrd. Doç. Dr. EREN “Bir ülkenin eğer sanatçısı yoksa o ülke tanınmaz, kalıcı eserler bırakmak ülkedeki insanların sanata verdikleri önemle ortaya çıkar. Sanatın olmadığı gelişmediği bir toplumda gelecek nesillere aktarılacak hiçbir şey yok demektir.” şeklinde konuştu.

Çok sayıda akademisyen ve öğrencilerin katılımıyla açılan sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.