Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’den “14 Mart Tıp Bayramı” Mesajı

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’den “14 Mart Tıp Bayramı” Mesajı
101 okunma
14 Mart 2013 - 9:09

İnsanlar çok eski çağlardan beri sağlığın önemini kavramışlardır. Uygarlıkların gelişmesiyle hastalıkların nedenleri bulundu, iyileşme yöntemleri gelişti. Günümüzde ise; Tıp bilimi her gün yeni buluşlarla insanlığa büyük yararlar sağlıyor.

Yaşamak, öğrenmek, üretebilmek için sağlıklı olmak gerekir. Dünyada en dikkat edilmesi gereken konuların başında sağlık yer alır. Sağlık ve tedbirin önemini ”insanlar para kazanmak için sağlıklarını, sağlıklarını kazanmak içinse kazandığı paralarını harcar ” sözü özetlemektedir. Bu yüzden sağlık ile ihmal kelimeleri hiçbir zaman yan yana gelmemelidir. Çünkü sağlık bize rahat ve huzuru sağlayan fizyolojik, psikolojik ve sosyal girişimlerimizi yapmamızı sağlayan en değerli hazinemizdir.

Sahip oldukları imkân hatta imkânsızlıklar içinde bile sağlığımızla alakalı her durumda meslek ilke ve öngörülerinden taviz vermeden insana tekrar tekrar yaşam sunan tıp bilimi çalışanları yaptığı işler takdire şayandır. 14 Mart 1827 ilk ameliyathanenin kurulmasıyla Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olan 14 Mart “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Medeni hayat, her şeyden önce sağlıklı hayattır. Bu doğrultuda bugün 186. yılını kutladığımız “Tıp Bayramı” vesilesiyle sağlıklı toplum olabilme yolunda, sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanılması adına var gücüyle çalışan doktorlar başta olmak üzere tüm sağlık personellerinin bayramını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.