Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Mobilya İhtisas Sanayi Sitesinin Temeli Atılıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hesob Başkanı A. Kadir Teksöz yaptığı açıklamada, Mobilya İhtisas sanayi sitesinin temeli atılacak 17 Ekim 2014 Cuma Günü Saat 10.30 tüm halkı beklediklerini ifade ederek; “ 17 Ekim 2014 Cuma Günü Saat 10.30 da Narlıca’daki Mobilya İhtisas sanayi sitemizin temeli atılacaktır. Sanayi ve Ticaret bakanımız Sayın Fikri Işık ve eski adalet bakanımız Hatay milletvekili Sayın Sadullah Ergin ve diğer protokolün ve esnaf ve sanatkârlarımızın katılımıyla temel atma töreni yapılacaktır tüm dostlarımız davetlidir.

Bu projenin gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi Hatay milletvekilimiz Sayın Sadullah Ergin ve eski Hatay valimiz emniyet genel müdürümüz M. Celalettin Lekesizdir. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bugün itibariyle 7 bin kişinin istihdam edildiği ve yıllık ortalama olarak yaklaşık 60 milyon liralık ihracatın yapıldığı Antakya’nın lokomotifi Mobilya sektörünü parlak günler bekliyor. Narlıca mahallesinde resmi temeli atılacak ‘Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi’ bittiğinde istihdam edilen rakam 7 binden 15 bine, 60 milyon lira olan ihracat rakamının ise 500 milyon liraya kadar yükselmesi bekleniyor.

Mevcut bugünkü çalışma kapasitesi ile sektör bünyesinde yaklaşık 7 bin kişinin istihdam edildiğini ve yıllık olarak yaklaşık 60 milyon liralık ihracat yapıldığını” söyledi. Sanayi sitesinin 2016 yılında bitirilip faaliyete geçmesi ile beraber kısa bir zaman dilimi içerisinde istihdamın rahatlıkla ikiye katlanacağını, ihracat için ise 500 milyon liraya çıkacağını söyleyen Teksöz:  “ İyi bir mekân olmadan olmuyor. Ekonomik alanda ticari faaliyette bulunan sektörler ile imalat yapan ticarethanelerin mekânının geniş ve çalışmaya uygun olması gerekiyor. Bu alanda önemli bir gelişme olacak. Sitenin bitimiyle birlikte Hatay ekonomisi şahlanacak” dedi. Toplam 465 bin metrekare alan üzerinde kurulan Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi’nin 2016 yılı sonu itibarı ile tamamlanması planlanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mobilya İhtisas Sanayi Sitesinin Temeli Atılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir