Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı MYO öğrencileri ‘Kep’ attı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2014-2015 eğitim öğretim dönemini coşkulu bir mezuniyet töreni ile tamamlandı.

Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirilen 2014-2015 eğitim öğretim dönemi mezuniyet törenine ilçe protokolü, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yaman,  çok sayıda öğrenci ve velileri ile Yayladağı sakinleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cafer Tayer İşler’in açılış konuşması, İlçe Kaymakamı Alparslan Altınışık’ın konuşması, okuduğu bölüme göre ilk üç dereceye giren öğrencilere plaket verilmesi, okulda sosyal faaliyet ve projelerde sorumlu olan öğrencilere teşekkür belgesi verilmesi ve okul temsilcisi Savaş Yılmaz’ın duygularını dile getirdiği konuşma, kep atma merasimi ve son olarak davul zurna ve müzik eşliğinde eğlencelere yer verildi.

MKÜ Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cafer Tayer İşler törende yaptığı konuşmada mezun olan öğrencilere hitaben, “Sizler üniversite hayatının iyi-kötü, eksik-fazla, sevinçli-kederli, tozlu-çimenli tüm yönlerini yaşadınız. İnşaattan binaya, çamurdan çimene, çalıdan ağaca bir gelişime tanık oldunuz. Birlikte bir geleceği inşa ettik, bir hayali gerçekleştirdik. O nedenle sizler hep çok özel mezunlar olarak anılacaksınız, eminim buradaki anılarınız sizler için de hep özel olacak. Gelişimimize şikayetlerinizle, önerilerinizle, fikirlerinizle, sevginizle, saygınızla verdiğiniz katkılar için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yayladağı İlçe Kaymakamı Alparslan Atınışık ise; genç mezunları tebrik ettiği konuşmasında, Yayladağı’nın okumak için seçilmiş güzel bir yer, Anadolu insanının misafirperverliğini, sıcaklığını, sevgisini yansıtan şirin bir ilçe olduğunu belirtti. Yayladağı’nın gelişimi ve ekonomisi için yüksekokulun en büyük dinamik olduğunu, ekonomik canlılığı sağlamak için öğrenci potansiyelinin en ana unsur olduğunu vurguladı ve daha çok öğrenci arzuladıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından mezun olan 152 öğrenci kep attı; davul zurna ve müzik eşliğinde eğlenerek mezuniyet sevincini doya doya yaşadı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı MYO öğrencileri ‘Kep’ attı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir