Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Öntürk Müjdeyi verdi ‘2015 Amanos Tünelinin başlama yılı olacak’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk bugün sabah kahvaltısında muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarlarla istişare toplantısı yapan Öntürk Mahellelerin sorunlarını dinledi. Toplantıda konuşma yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz 9 ayda yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

Amik Ovası, Amanos Tüneli ve Kırıkhan Organize sanayi konusunda değerlendirmeler yapan Mehmet Öntürk konuşmasına şöyle devam etti ‘ biz ilk aday olduğumuz dönemde birçok proje hazırladık Allah’a şükrüler olsun ki hiçbir siyasetçiye nasip olmayan verdiğimiz sözden fazlasını yapmış bulunuyoruz. Amik gölünün 70 li yıllarda kurutularak ovaya dönüştürülmesi bir talihsizlik olmuştur Amik Ovası kurutulduğundan bu yana toplamda 5 yıl çiftçinin yüzünü güldürmediği gibi doğanın dengesini de bozmuştur. Yeni yapılan baraj ve sulama kanallarıyla çiftçilerimizin su sorununu çözeceğimize inanıyorum, çiftçimiz artık 400 metre kuyu vurarak ürününü sulamak zorunda kalmayacak

2015 Amanos Tüneli için kazma vurulma yılı olacak

Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk konuşmasında Amanos Tünelinin tüm projeleri hazır bu yıl Amanos tünelinin kazma vurulma yılı olacak bu tünel sayesinde bölgedeki en küçük esnaf bile bir fabrikacı kadar para kazanacak Amanos Tüneli bölgedeki vatandaşlarımıza ekonomik anlamda çok büyük değer katacak.

Organize Sanayi Bölgesi Sanayileşme yönünde ilk adımımız olacak

Mehmet Öntürk Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi hakkında da değerlendirmelerde bulunarak Organize sanayi Kırıkhan halkı için çok büyük önem arz ediyor. Birçok vatandaşımız işsizlikten kurtulacak çiftçilikle yüzü gülmeyen şehrimiz sanayileşme yönünde büyük bir adım atmış olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öntürk Müjdeyi verdi ‘2015 Amanos Tünelinin başlama yılı olacak’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir