Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Örnek çiftçi vatandaşların gönüllerini fethediyor

Örnek çiftçi vatandaşların gönüllerini fethediyor
149 okunma
25 Temmuz 2019 - 10:28

Hatay’ın Hassa İlçesi Akbez Mahallesinde ikamet eden ve adının açıklanmasını istemeyen çifti; Ülkemizde son aylarda, tarım sektöründe sebze fiyatlarında fahiş artışa inat, yetiştirdiği sebzeleri bir liradan satışa çıkarıyor.

Haftada üç gün, günlük 5’er ton olmak üzere, toplam 15 ton sebzeyi, mahalle muhtarlığı önünde satıyor.

İcar ettiği(kiraladığı) tarlalarda yetiştirdiği, domates, biber, patlıcan, fasulye ve salatalığı sabah erken saatlerinde tarladan toplatarak taze taze aynı gün vatanlarla buluşturuyor.

Sebzelerin çarşıya geldiğini duyan vatandaşlar, kısa sürede satış alanında toplanıyor. Kimileri poşetle, kimileri ise çuvallarla aldığı sebzeleri, araçlarına yükleyerek büyük bir sevinçle evlerinin yolunu tutuyorlar.

Hataylı çiftçinin bu örnek davranışı karşısında başta mahalle muhtarı olmak üzere diğer esnaflarda sebzeleri bizzat kendileri satarak, bu çiftçiye yardımcı oluyorlar.

Sebzeleri toplayan işçiler ise ülke ekonomisine katkı sağlamak ve vatandaşlık bilincini geliştirmek amacını taşıyan bu tarım uygulamasında cüz’i bir ücretle çalıştıklarını ifade ettiler.

Ayrıca makinalarda el değmeden suyunu çıkardığı domatesleri, büyük kazanlarda odun ateşinde kaynatarak doğal yollarla domates salçası üretimini de yaparak yine ucuz bir fiyatla halkın beğenisine sunuyor.

Alış veriş yapan vatandaşlar bu uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek, diğer çiftçilere de örnek olmasını dile getirdiler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.