Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Ortodoks Kilisesinde iftar yemeği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın İskenderun İlçesi’ndeki İskenderun Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde din adamları barış mesajları verdi.

Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, BelenKaymakamı Abdülaziz Aydın, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İskenderun Müftüsü Mustafa Taştan, Hıristiyan din adamları, kanaat önderleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur, Ramazan ayındaİskenderun ve Hataylı Hıristiyanlar olarak Müslümanlarla birlikte iftar yapmaktan onur duyduklarını söyledi. Teymur, “Burada tüm kardeşlik duyguları içerisinde sevgiyle ekmeğimizi paylaşırken maalesef Ortadoğu’da ve dünyanın diğer bölgelerinde çeşitli çıkar amaçları uğruna tanrının en kutsal yaratığı olan insanoğluna yapılanları üzüntü, endişe ve büyük intihal ile izlemekteyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun savaş, şiddet ve saldırılarda günahsız insanların katledilmesini, esaret altına alınmasını, zulüm veya acı çekmesini şiddetle kınıyoruz. Birlikte ve kardeşçe paylaştığımız bereketli sofrada dünyadaki acıların son bulması için, insanlığın huzur, barış, sevgi ve merhamet duyguları içinde refah ve mutluluk içinde yaşaması için yüze Allah’ımıza dua ediyoruz. Barış, sevgi ve kardeşlik timsali olan İskenderun ve Hatay’ımızdan tüm dünyada ki yetkililere sesleniyor ve bu acıların bir an önce durdurulmasını insanlık adına talep ediyoruz” dedi.

MÜFTÜ: DİNLERİN YANLIŞ ANLAŞILMASI

İskenderun Müftüsü Mustafa Taştan ise dinlerin yanlış anlaşılması ya da birilerinin ayrılık tohumları ekmesi nedeniyle bugün yeryüzünde fitnenin boy attığını görebildiklerini söyledi. Zulüm ve gözyaşlarının dinmesini isteyen Taştan, “Temennimiz odur ki şuurlu onurlu insanlar dinlerinde kendilerine öğrettiği öğretilerden sonra bu savaşlara bir son verirler. Bu zulümler bu gözyaşları diner, insanlar yeniden hak ve hakikat atına biner vehuzur ve mutlulukla gider bunu temenni ediyoruz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ortodoks Kilisesinde iftar yemeği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir