Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Payas’ta Alt Geçit Projesinin temeli atıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Payas ilçesinde yapılan alt geçit projesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Payas ilçesi İnönü Caddesi üzerinde yapımına başlanan alt geçit projesinin temel atma törenine HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve eşi Suzan Dudu, belediye personellerinin yanı sıra yüzlerce vatandaş katılım gösterdi.

Payaslı hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Savaş açılış töreninde yaptığı konuşmada, Belediye Başkanlarının hudutta Bayrağı bekleyen askerler gibi olduğunu ve gece gündüz uyumadan çalışmasının gerektiğine vurgu yaptı.

Hatay’ı daha sağlıklı bir şekilde geleceğe taşımak için 15 ilçe belediyesiyle ve belediye başkanlarıyla birlikte hareket ettiklerini söyleyen Başkan Savaş, “Bugüne kadar Payas’taki çalışmalardan dolayı Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a teşekkür ediyorum. Temeli atılan hemzemin geçit 3. ayın 18’inde valilik tarafından bize verildi. Bizde ayın 30’unda çalışmalara başladık. Alt geçidin açılışı da inşallah yazın coşkulu bir kalabalık ile bize nasip olur şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Mecliste alınan kararlar ile ilk 7 aydan sonra daha hızlı yol alınmasının Türkiye’de ki ve Hatay’da ki demokrasi açısından önemli olduğunu belirten Başkan Savaş, “Demokrasinin güzelliği tartışarak dahi iyisini bulmaktır. Bizde bunu uygulama konusunda çaba sarf ediyoruz. Meclis’te her zaman doğruları bulma adına ve beklentileri karşılayan projeler yapmak için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Savaş: Aynı İnsanlara Hizmet Ediyoruz

Hatay’da enkaz edebiyatını yapmadığını söyleyen HBB Başkanı Savaş, “Hatay’ın 15 ilçesinde 2 yıldır etüt yapıldı ve altyapı ile su konusundaki eksikliklerin giderilmesi için önemli derecede adımlar atıldı. Altyapı için seferberlik başlatarak 30 altyapı projesinin hazır ve 1 yıl içerisinde ilçelerimizdeki sıkıntıları gidereceğiz. Önümüzdeki yıl içmesuyu şebekelerini yenileyeceğiz ve asfalt çalışmalarımızda periyotlarla devam ediyor. Partilerimiz ayrı olabilir ama hizmet ettiğimiz insanlarımız aynı olduğu için birlikte hareket ederek inşallah daha hızlı bir şekilde iyi sonuçlara ulaşacağız” dedi.

Bu Şehri Yönetme Mecburiyetimiz Var

Su fiyatlarını belirlemek için 2 sefer Mecliste toplantı yapıldığını ve şuan ki fiyatların oy birliği ile karar kılındığı söyleyen Başkan Savaş konuşmasına şöyle devam etti: “Üniversitemize maliyetler konusunda bilgi almak için başvurduk. Kanuna göre imal ettiğimiz maliyetin altına satış yapamıyoruz. Üniversitedeki bilirkişi Doçent arkadaşımız suyu 2,55’e mal ettiğimizi söyledi. Çünkü enerji kayıp ve kaçaklar var, yaklaşık 4,5 Milyondan aşağı elektrik faturası ödemiyoruz. Ancak 2,55’e satarsak devletten herhangi bir sıkıntı çıkmayacağını gördük. Biz bununla birlikte yatırımlar yapmak için bu bütçeyi tekrar meclise getirdik. Bu bütçe meclisten çıkmadı ve idari mahkemeye taşıdık bu konuyu. İdari mahkemesi ne karar verirse Büyükşehir Belediye başkanlığı olarak biz ona uymakla mükellefiz. Kimseyi suçlamak adına söylemiyorum, sadece bilgilendirme amaçlı söylüyorum. Bir de şuna uymak zorundayız Devlet’in kanunlarına göre bu şehri yönetme mecburiyetimiz var. 2,55 fiyatını istedik ama olmadı Mecliste hiç önemli değil adaletin vereceği karara saygılıyız. Bütçe çıkmasa da biz endirekt yollarla Hatay’ın genelinde içmesuyu şebekelerinde ihalelere çıkacağız. Bu sene projeler hazırladık ve gelecek sene de yeni projelerimizi hayata geçirerek sıkıntıları gidereceğiz”

Konuşmaların ardından çalışmaların başladığı bölgede kurban kesildi ve Başkan Savaş, Mevlüt Dudu, Bekir Altan’ın yanı sıra diğer katılımcılar start butonuna basarak geçidin temelini attılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Payas’ta Alt Geçit Projesinin temeli atıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir