Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Peygamber “Ocağı’nın” Islahı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz Günü başarısız darbe girişimi olarak tarihteki yerini aldı. Girişim başarısız oldu ama tehlike henüz geçmiş değil ve süreç iyi yönetilemezse çok daha zor problemler ortaya çıkacak.

Şöyle ki;

Darbe girişimine katılanların ve katılmayanların tam olarak kimler olduklarını bilemiyoruz. Üç generalden biri katılmış görünüyor. Üçte birlik oran bile işin vahametini ortaya koymak için tek başına yeterli.

Kendisini gizleyen veya gizlenmesi istenenleri de hesaba kattığımızda ortaya çıkan oran, iki kişiden birinin darbe girişimi ile alakalı olduğudur. Kısaca “temiz” olanları tenzih ederek, askeri cephe boğazına kadar darbe pisliğine bulaştı. Darbe karşıtı subaylar askeri birliklerde henüz hakimiyeti ellerine geçiremediler. Ürkütücü olan durum bu! Darbe karşıtı subaylar ya sayıca ya da donanım alarak yetersizler. Başka bir ihtimali düşünmek bile istemiyorum.

Sokaklara sahip çıkarak cuntacılara siviller olarak gereken dersi verdi. Cuntacıların kendi vatandaşlarına acımadan ateş açtıklarını düşündüğümüzde, sokak eylemlerinin orta ve uzun vadede işe yaramayacağı çok açık. Yani orduyu sağlama almamız gerekiyor…

Alamıyoruz ve kısa sürede bunu sağlama ihtimalimiz zayıf görünmekte.

“Sokaklara sahip çıkın” denmesini başka nasıl izah ederiz?

Böylesi durumlar için koca Türk Devleti’nin alternatif bir planı yok mu?

Olmalı.

Osmanlı Devleti “eğer Osmanlı Ailesine bir şey olursa, yerine Kırım Hanedanı geçecek” sembolik ifadesiyle zor günler için bir çıkış yolu orta koymuştu ( Ricaut/Türklerin Siyasi Düsturları/ Tercüman 1001 Temel eser syf 104).

***

İş makineleriyle kendi tanklarımızı ne zamana kadar hapsedeceğiz? Allah korusun bir dış müdahalede ne yaparız? Kendi insanına acımadan kurşun atan cuntacılara vatan savunması için nasıl bel bağlarız?

Bu durumda bence yapılacak tek şey, emekliye ayrılmış veya sevk edilmiş TEMİZ subaylarımızın öncülüğünde askeri teşkilatımızın yeniden yapılandırılması, eksiklerimizin de kardeş Azeri subaylardan giderilmesi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Peygamber “Ocağı’nın” Islahı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir