Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Rektör Kaya’nın 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Rektör Kaya’nın 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı
62 okunma
24 Temmuz 2016 - 12:42

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Rektör Kaya mesajında şunları kaydetti:

Basın, halkı aydınlatma ve kamuoyu oluşturma görevini yerine getirirken, demokrasilerin işleyişinde büyük bir rol sahibi ve vazgeçilmez bir unsurdur. Tarafsızlığı ve ilkeli duruşu ile kamuoyunu doğru bir biçimde bilgilendirmek, basının en temel görevidir. Basının bu görevini de ancak basın özgürlüğü ile yapacağına inanmaktayım.

Basın özgürlüğünün bulunmadığı bir ülkede düşüncenin özgürlüğünden söz edilemez.

Basının, kısıtlamalara maruz kalmadan çalışmalarını özgür bir ortamda sürdürmesi, kamuoyu duyarlılığını da artırmaktadır. Nitekim bunun en somut örneğini daha bir hafta önce 15 Temmuz gecesi Ülkemizde yaşanan darbe girişimi sırasında hep birlikte gördük.

FETÖ/PDY terör örgütünün milli iradeye yönelik haince giriştiği kalkışmaya karşı basınımızın gösterdiği korkusuzca yayınlar, gösterdiği kahramanca direniş yayınları, yazıları milyonlarca vatandaşımızın milli birlik ve bütünlük oluşturmasına katkı sunmuştur.

Millet iradesi lehine sundukları bu katkılardan dolayı basın mensupları Türk Milli hafızasına nakşolurcasına işlenmiştir.

Darbe girişimine karşı milli duruşumuzu korkusuzca, evrensel etik ve ilkeler çerçevesinde tüm dünyaya ilan eden değerli Türk basınını ebediyete kadar kıvançlı kılacaktır.

Bu duygularla, gece-gündüz demeden, zor şartlar altında özveriyle çalışan değerli basın mensuplarımızın ‘Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.’

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.