Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Rektör Kaya’nın 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Rektör Kaya mesajında şunları kaydetti:

Basın, halkı aydınlatma ve kamuoyu oluşturma görevini yerine getirirken, demokrasilerin işleyişinde büyük bir rol sahibi ve vazgeçilmez bir unsurdur. Tarafsızlığı ve ilkeli duruşu ile kamuoyunu doğru bir biçimde bilgilendirmek, basının en temel görevidir. Basının bu görevini de ancak basın özgürlüğü ile yapacağına inanmaktayım.

Basın özgürlüğünün bulunmadığı bir ülkede düşüncenin özgürlüğünden söz edilemez.

Basının, kısıtlamalara maruz kalmadan çalışmalarını özgür bir ortamda sürdürmesi, kamuoyu duyarlılığını da artırmaktadır. Nitekim bunun en somut örneğini daha bir hafta önce 15 Temmuz gecesi Ülkemizde yaşanan darbe girişimi sırasında hep birlikte gördük.

FETÖ/PDY terör örgütünün milli iradeye yönelik haince giriştiği kalkışmaya karşı basınımızın gösterdiği korkusuzca yayınlar, gösterdiği kahramanca direniş yayınları, yazıları milyonlarca vatandaşımızın milli birlik ve bütünlük oluşturmasına katkı sunmuştur.

Millet iradesi lehine sundukları bu katkılardan dolayı basın mensupları Türk Milli hafızasına nakşolurcasına işlenmiştir.

Darbe girişimine karşı milli duruşumuzu korkusuzca, evrensel etik ve ilkeler çerçevesinde tüm dünyaya ilan eden değerli Türk basınını ebediyete kadar kıvançlı kılacaktır.

Bu duygularla, gece-gündüz demeden, zor şartlar altında özveriyle çalışan değerli basın mensuplarımızın ‘Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.’

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rektör Kaya’nın 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir