Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi için Çalışmalar Başladı

Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi için Çalışmalar Başladı
22 Haziran 2021 - 16:18

Altyapı yatırımlarında hız kesmeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ‘Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi Kanalizasyon, İçme Suyu ve Paket Atıksu Arıtma Tesisi’ inşaatında çalışmalara başladı.

İçme suyunu sağlıklı şekilde iletmek ve atık suları arıtmak üzere yaşam alanlarından tahliye etmek için Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesi’nde kanalizasyon, içme suyu ve paket atıksu arıtma tesisi çalışmalarında ilk adımın atıldığını aktaran HATSU, maliyeti 3.559.000 TL olan proje kapsamında 13.480 metre altyapı çalışmasının yapılacağını aktardı.

Atık su tahliyesinin sistemli şekilde sağlanması adına hat çalışmalarının sanayi sitesinde sürdüğünü aktaran HATSU, farklı ebatlarda 5930 metre atık su hattı ve 7550 metre içme suyu şebekesi çalışması yapılacağını açıkladı.

Yapılacak olan paket arıtma tesisi ile günde 553 m3 atık su arıtılacağını belirten HATSU, ihalesi onaylanan Reyhanlı İçme Suyu Şebeke İnşaatı’nda da yakın zamanda çalışmalara başlayacaklarına dikkat çekti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.