“Robotik Garajı Robot Takımları” dünya şampiyonasında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Robotik Garajı Robot Takımları”dünyanın en büyük robotik festivali olan “Robotex International , Tallinn / Estonia” nın Türkiye’deki “Robotex Turkey”yarışmasında 1. lik, 2. lik ve 3. lük ödüllerini alarak dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

“Robotik Garajı Robot Takımları” “Robotex International 2022” kapsamında Türkiye Antalya’da düzenlenen “Dünyanın En Büyük Robotik Festivali” ne katıldı.

NiTa Global Eğitim Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Ali Niziplioğlu ve Robotik Garajı Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Ömer Tartıcı ve Mentör Öğretmen İrem Şekerci Rehberliğinde Zeynep Çiftçioğlu, Ali Emir Kandemir, Fuat Biçer, Ali Rüzgar Asfuroğlu, Musa Kapı, Yavuz Biçer, Erdem Kaya, Hasan Erkal, Kerem Baki, Hasan Hikmet Avcı, Umut Ali Dudaklı, Yılmaz Mirioğlu ve Ali Çınar Yılmaz’dan oluşan Robotik Takımları 700’den fazla öğrencinin ve 46’sı yurtdışından olmak üzere toplam 187 takımın yer aldığı yarışmada “Mikro Sumo”kategorisinde Türkiye 1.’lik, 2.’lik ve 3.’lük “Robo Explorer”kategorisinde ise Türkiye 1.’lik ödüllünü alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Aldığı derecelerle “Robotik Garajı Robot Takımları”ilerleyen tarihlerde Estonya’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Robotik Garajı Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Ömer Tartıcı başarıda emeği geçen öğrencileri tebrik etti. Bu tarz organizasyonların çocukların gelecekte sosyal ve kültürel alanda gelişmelerine katkısının çok önemli olduğunu belirtti.

Tartıcı yaptığı açıklamada; “700’den fazla öğrencinin ve 46’sı yurtdışından olmak üzere toplam 187 takımın yer aldığı yarışmaya katılan öğrencilerimiz Zeynep ÇİFTÇİOĞLU, Ali Emir KANDEMİR, Fuat BİÇER, Ali Rüzgar ASFUROĞLU, Musa KAPI, Yavuz BİÇER, Erdem KAYA, Hasan ERKAL, Kerem BAKİ, Hasan Hikmet AVCI, Umut Ali DUDAKLI, Yılmaz MİRİOĞLU ve Ali Çınar YILMAZ “Hem sosyal, hem kültürel hem de bilgiyi en güzel şekilde değerlendirerek gurur kaynağımız oldular. Bu başarılarda emeği geçen tüm ekibimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum.” dedi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Robotik Garajı Robot Takımları” dünya şampiyonasında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.