Saadet Partisi Hatay Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Hatay Kadın Kolları Başkanı Miyase Hocaoğlu:

Kadınlarımızın yüzlerinin bir gün değil her gün güldüğü bir dünya temenni ediyor şefkat medeniyetinin mimarları olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

Saadet Partisi Hatay Kadın Kolları Başkanı Miyase Hocaoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar günüyle ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında “Dünya bugün, kadınlar günü diye bir gün kutluyor. Bugün kadınlar için şiddetten arındırılmış bir dünyanın inşası için dayanışma günü olarak kabul ediliyor. Ancak çok ilginç olan bir şey var ki o da şiddet üreten batı zihniyetinin onun kurbanlarına anma ve hatırlama günü düzenlemesidir. Bugün perde önünde yere göğe sığdırılamayan kadınlar, perde arkasında batılı ülkeler tarafından bir meta haline dönüştürülüyor, modern köleliğe sürükleniyor, şiddete, tacize ve ölümlere maruz bırakılıyor” dedi.

Hocaoğlu açıklamasının devamında şunları belirtti;

Tarih boyunca kadına değer vermemiş, kadını yük olarak görmüş, numara ile seslenilen bir köle olarak kabul etmiş, insan olup olmadığını yıllarca tartışmış batı medeniyetinin, kadına yönelik yapmış olduğu bu kutlamalar batının ikiyüzlülüğünü ortaya koymaktadır.

Bizim medeniyetimiz dışında kadına değer verdiğini iddia eden bütün sistemler, ona sadece bir vitrin malzemesi olarak kıymet vermekte, arka plânda ise kadını ancak ekonomik bir meta olarak kullanıp ezmekte ve tüketmektedir.

Bugün kapitalist toplumumuzda eşitlik mücadelesi vermeye çalışan kadın, gerçekte kendi yaratılış kanunlarını çiğneyerek biraz daha köleliğe itilmektedir. Çünkü batı bütün tarihi boyunca kadını köle olarak görmüştür.

Gücün üstün tutulduğu sistemlerde şiddetin kurbanları yalnızca kadınlar değildir. Kadın, erkek, çocuk fark etmez zayıf ve güçsüz olan herkes potansiyel şiddet kurbanıdırlar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle her yıl nice insan konuşuyor. Her sene kadınlar günü bildik vaatler, hamasi sloganlar ve kadınlara yönelik programlarla hiçbir yaraya merhem olmadan geçip gider. Temenniler hep yapılır, tespitler gündeme getirilir fakat çok geçmeden her şey unutulur ve sorunlar bir yıl sonra tekrar dillendirilmek için rafa kaldırılır.

Maalesef kadın, günümüz hayatının hemen hemen tüm sektörlerinde tüketime yöneltici, kâr marjını arttırıcı bir reklam aracı olarak görülmekte ve bu uğurda manevi hiçbir değer yargısı önemsenmeden hunharca harcanmaktadır.

GÜNÜMÜZ KADINI, HUZUR VE MUTLULUĞA HASRET

Günümüz kadını, huzur ve mutluluğa hasret kaldı diyen Hocaoğlu, Modern hayat ve eşitlik sözlerinin ardına sığınarak kadının itibarını zedeleyen olumsuz ortamlarda sabahlara kadar çalıştıran zihniyet, kadının annelik hakkını gasp ediyor.

Cennetin anaların ayakları altında olduğuna inanan, Kadınlar Allah’ın emanetidir bilinciyle toplumsal seferberlik ile ahlaklı insan olmanın insana, canlıya saygılı olmanın gereği anlatılmalı, dünyayı, insanları, kadınları tüketmek yerine ‘emanet olduğu’ bilinci inşa edilmeli ve korunmalıdır.

Saadet Partisi Kadın Kolları olarak ; kadınlarımızın yüzlerinin bir gün değil her gün güldüğü bir Dünya temenni ediyor bu dileklerimizle şefkat medeniyetinin mimarları olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Saadet Partisi Hatay Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir