Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Sadullah Ergin’den Büyükelçiye Anlamlı Cevap

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone Büyükelçiliklerine yapılan saldırıdan sonra Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i ziyaret etti. Görüşme çarpıcı diyaloglara sahne oldu. Öncelikle Riciardone’nin ziyaret amacı Takvim Gazetesinin haberine göre “Terörle ilgili işbirliğini arttıralım” konusuydu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ilk olarak Büyükelçiye, “Good Morning Mr. Ambassador! (Günaydın Sayın Büyükelçi). Keşke canınız yanmadan önce gelseydiniz. Büyük geçmişolsun. Biz samimi işbirliğine her zaman açığız” şeklinde seslendi.

Ve konuşmada Bakan’ın söylemiş olduğu cümleler arasında en dikkat çekici cümle ise şu oldu. “Geçen yıl sonunda Büyükelçiliğinizde CPJ (Gazeteciler Koruma Komitesi) üyelerini ağırladınız. New York merkezli o komitenin raporunda, gazeteci olduğu için tutuklandığı öne sürülen, bizim kayıtlarımıza göre ‘bombacı’ olduğu sabit isimler de vardı. İşte onların arkadaşları elçiliğinize yönelik saldırıyı gerçekleştirdiler. Büyük geçmiş olsun”

ORTAK HAREKET EDİLECEK

Daha sonra yapılan görüşmelerde Adalet Bakanı ile ABD elçisi arasındaki diyalog “işbirliği” de uzlaşma ile sonuçlandı. Buna göre Türkiye ve ABD, DHKP-C’lileri yargı önüne çıkarmak için ortak hareket edecek. Saldırıyla ilgili kanıtlar, iki ülkede de yargıya taşınarak zanlıların mahkum edilmesi sağlanacak.

* DHKP-C saldırısının ardından iki ülke arasındaki işbirliğinin, diğer terör örgütlerine yönelik olarak da süreceği belirtiliyor. Özellikle PKK’nın lojistik desteğinin kesilmesini sağlama konusunda ortak çalışmanın artırılacağına dikkat çekiliyor.

TUNCAY HALA TEDAVİ ALTINDA

DHKP-C’li canlı bomba Ecevit Şanlı’nın elçiliğe yaptığı intihar saldırısında güvenlikçi Mustafa Akarsu hayatını kaybetti. Gazeteci Didem Tuncay yaralandı. Olayda bir gözünü kaybeden Tuncay’ın tedavisi sürüyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sadullah Ergin’den Büyükelçiye Anlamlı Cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir