Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Samandağ Belediyesi gençleri Sanatla, güzelliklerle buluşturuyor

Samandağ Belediyesi gençleri Sanatla, güzelliklerle buluşturuyor
33 okunma
20 Temmuz 2016 - 12:53

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde gençlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Nehir, gençleri şiddetten ,kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmanın, güzelliklerle buluşturmanın yolunun Sanattan geçtiğini ifade ederek bu yönde çalışmalar yapılması için Kültür ve sosyal işler müdürlüğü bünyesinde farklı sanat dallarında kursların açılacağını ifade etti.

Samandağ Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğü bünyesinde  Tiyatro kursu açıldı. Tiyatro kursunun açılışı 19 Temmuz Salı Günü Saat 15.00’da Belediye Hizmet Binasında  Samandağ Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Kurucusu Hülya Nehir’in katılımıyla gerçekleşti. Öğretmen Sedat Doğan tarafından eğitim verilecek olan kursa  yoğun katılım  gerçekleşti,

Samandağ Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Kurcusu Hülya Nehir açılışa katılarak Tiyatro kursunda eğitim görecek kursiyerlerle sohbet etti.

Nehir;  toplumda özellikle İlçemizde sanatın geliştirilmesi gerektiğini belirterek Samandağ Belediyesinin kültür – Sanat çalışmalarını her zaman önemsediğini ve bu yönde desteklediğini söyledi.

Hülya Nehir konuşmasına şöyle devam etti; “Samandağ Belediyesi 70 – 80 yıllık bir Belediye. Bu tarihten bugüne değin Sayın Mithat Nehir başkanlığında Kültür ve Sanatın önemsendiğini, bir ivme kazandığını görüyoruz. Samandağ Belediyemizin mevcut olan hali hazırdaki salonlarımızla kültür ve sanat alanları için gelen talepleri karşıladık.

Gençlere ve kadınlara yönelik açtığımız kurslarla birlikte el sanatları kurslarımız, Resim kurslarımız ile koro  çalışmalarımız devam ediyor. Yani aklınıza gelebilecek sanatla ilgili alanlara destek olmaya çalışıyoruz.

Tiyatro toplumda çok özel yeri olan bir sanat dalıdır. Bunun dışında farklı sanat dalları da destekleniyor. Akdeniz İlkokulunda okuyan Oğlum Emir Ali bir Tiyatro oyununda sahne almıştı. Kendisinin ve okul arkadaşlarının heyecanını gördüm ama biz sahnedeki çocuklardan daha fazla heyecanlandık. Bu mutluluğu yaşatan Sedat Doğan Hocamıza çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın erken yaşta sanatla tanışmaları ise farklı bir mutluluk yarattı. Dolayısıyla sevgiyi, saygıyı, barışı, dostluğu ve dayanışmayı sembolleşecektir.

Sanat siz ve sizin gibi gençler sanatla yetiştiği zaman bu güzelim coğrafya çok farklı yerlere gelecek şiddetten, kavgadan arınmış barış ve dayanışma örneklerini sunmaya başlayacağını düşünüyorum. Tiyatro gurubunda özellikle gençlerin bir arada olması açıkçası umudum bir kat daha fazla arttı diyebilirim. Çalışmalarınızda hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuşmasını bitirdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.