Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Samandağ Belediyesi “Parsel satışı” iddialarına cevap verdi

Samandağ Belediyesi “Parsel satışı” iddialarına cevap verdi
22 okunma
18 Eylül 2020 - 8:47

Samandağ Belediyesi tarafından parsel satışı yapıldığı iddialarının yayılması üzerine Belediye tarafından yapılan açıklamada, haberlerin gerçeği yansıtmadığı, yapılan haberlerin kasıtlı ve kötü niyetle olduğu belirtildi.

Samandağ Belediyesi konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak satıştan dolayı bir önceki yönetimin aldığı karar olduğunun altı çizildi.

Samandağ Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

Son günlerde bazı şahıslarca maksatlı ve kötü niyetle, kamuoyunu yalan yanlış bilgilerle yanıltmaya çalışarak Belediye tarafından parsel satışı yapıldığı yönünde haberler yayınlanmıştır.

Bu haberlerin gerçeği yansıtmamakla birlikte kasıtlı ve kötü niyetle yapıldığı açıktır. Yapılan haberlere istinaden kamuoyuna açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Samandağ Belediyesi’nden alacaklı Şirket tarafından 28.02.2019 tarihinde icra takibi başlatılmıştır. Söz konusu icra takibindeSamandağ İcra Dairesi’nin 2019\147 esas sayılı icra dosyasında Zeytunlu Mahallesi104 ada 1 parsel sayılı taşınmaz Samandağ İcra Müdürlüğü tarafından satılmıştır. Söz konusu borcun kaynağı bir önceki yönetim döneminde olup, satış kararı da bir önceki yönetim döneminde alınmıştır. Bu satıştan elde edilen gelir belediyemizin kasasına girmemmiş alacaklı şirkete alacağı karşılığında İcra Müdürlüğü tarafından ödenmiştir. Yönetimi devraldığımız tarih itibariyle icra dosyası ve satış kararı kesinleşmiş olup yaptığımız itirazlar İcra Müdürlüğü tarafından red edilmiştir. Hal böyleyken sebebi olmadığımız borçtan yapmadığımız satıştan bizi sorumlu tutmaya çalışan ve buradansiyasi rant elde etmeye çalışanları kamuoyunun takdirine sunar, bu tür haberlere itibar edilmemesini, kamuoyunu yanıltma amaçlı kasıtlı bir şekilde ve sürekli yalan haber yapan bu malum şahısların kamuoyu tarafından tanınmasını; şeffaf belediyecilik, halkçı belediyecilik iddiamızla ilçemize hizmet etmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.