Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Samandağ Belediyesi ‘Sahil Temizliği’ne Çevlik sahilinden başlayacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ Belediyesi ve Let’s Do It Mediterranean işbirliği ile sahil temizliği yapılacaktır.

Let’ Do It (Haydi Yapalım) dünya çapında yapılan bir temizlik hareketidir. Modeli ise; atık sorunu olan bir ülkede bu sorunu çözmek isteyen insanların girişimi ile atıkların haritalanması ile başlar. Toplumda ve çevre kirliliği konularına dikkat çeker ve tüm halkı iş birliğine davet eder. Bu sene ilçemizde ikincisi organize edilecek olan kampanya ilçe sahilimiz, Çevlik sahilinde başlatılacaktır. Bu kampsam da yapılacak çalışmanın ilk adımı 5 yıl sürecek. Let’s Do It Akdeniz olarak bu hareketi Türkiye geneline oluşturmakla birlikte koordinasyon merkezi İzmir’de bulunmaktadır.  22 Akdeniz Ülkesi birleşerek Akdeniz’ i temizleyecekler. Sahil temizlik kampanyası 9 Mayıs Cumartesi günü saat 08:30’da Samandağ Belediyesi binası önünden kaldırılacak araçlarla birlikte Deniz sahilinde gerçekleşecektir.

Bu çalışma ile birlikte; Samandağ Belediyesi ile Kırıkhan Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret 2. Sınıf Öğrencilerle Samandağ Çevlik Toplumsal projesi kapsamında Çevlik Tatil Köyü sahili temizliği 8 Mayıs 2015 Cuma günü saat 12:00’de gerçekleştirilecektir.

Başkan Nehir yapılacak temizlik hareketi için bir açıklamada bulunarak şöyle dedi; “Bilindiği üzere biz ilçemizin temizliği için her zaman gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Dünyanın en uzun ikinci kumsalı olarak kabul edilen 14 kilometrelik Samandağ kumsalımız açık deniz olması dolayısıyla denize dökülen atıklar yüzünden sahilimiz çöplüklerle dolup taşıyor. Biz bu konuda sahilimizin temiz kalması için oluşturduğumuz sahil temizleme ekibi; çöp toplama aracı ve 2adet römorklu tırmık ile günlük sahil temizliği çalışması yapılmaktadır.

Bu çerçevede, Samandağ Belediyesi olarak bizler; çevre temizliği bilinci için üzerimize düşeni yapacağız. Aynı zamanda sorumluluk taşıyan ve çevre bilinci gelişmiş kurumlarla iş birliği ve dayanışma içinde olacağız.

Yapacağımız bu ve benzeri temizlik çalışmalarla yaz boyunca vatandaşlarımıza, yerli ve yabancı turistlere temiz bir kumsal oluşturmuş olacağız. Bu manada bütün duyarlı vatandaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Samandağ Belediyesi ‘Sahil Temizliği’ne Çevlik sahilinden başlayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir