Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Samandağ CHP İlçe Teşkilatından Adalet Yürüyüşüne destek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne destek vermek amacıyla Samandağ CHP ilçe teşkilatı basın açıklaması düzenledi. CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun , 25 yıl hapisle cezalandırılması ve hakkında verilen tutuklama kararına karşı Samandağ’dan” ADALET” sesleri yükseldi.

CHP İlçe Teşkilatı binasında saat 11.00’de başlayan basın açıklamasına  Samandağ CHP İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan, Adalet Partisi Antakya  İlçe Başkanı  Murat  Öz,Samandağ Belediye Başkan Vekili Sabit Yorgun,Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı M.Ali Kamacı,Samandağ Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir,CHP Samandağ İlçe Yöneticileri,CHP Kadın Kolları Başkanı Sevcan Toprak,İlçe Gençlik kolları Başkanı Burak Kimyonşen,Belediye Meclis Üyeleri  Adil Nural,Berna Kaplan, Ali Deniz,Şahiye Fırıncıoğulları,Filiz Çakmak ,Ecz. Timur Rencüzoğulları ve  partililer katıldı.

Samandağ CHP İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan açıklamasında:”Biz Samandağ CHP ilçe örgütü olarak 17 temmuz 2016  tarihinde yaptığımız açıklamada aynen şunları demiştik. En kötü yönetim bile darbe yönetiminden iyidir. Bizim parti olarak herhangi bir darbeye destek vermemiz mümkün değildir. Ancak biz ‘DARBELERE DE DARBE HUKUKUNA DA KARŞIYIZ’ demiştik. Tarih üzgünüz ki bizi haklı çıkarıyor. 15 Temmuz darbesini derdest eden halkımız darbe hukukuyla AKP eliyle dizayn ediliyor. Darbe koşullarında yaşanabilecek her şey şimdi AKP eliyle yapılıyor. Kamu emekçileri KHK ile görevden alınıyor, en basit sivil itaatsizlik eylemleri şiddet ve baskıyla karşılanıyor, mahkemeler baskı altına alınıyor, emniyet, asker üzerinde inanılmaz bir siyasi baskı söz konusu, gazeteler basılıyor, gazeteciler gazetecilik görevlerini yaptıkları için tutuklanıyor, cezaevine konuyor. Bu devleti darbe ile iktidara gelip yönetmek isteyenler bu ülkeye ancak bu kadar zarar verebilirdi. Ülkenin sistemini değiştiren referanduma bile OHAL  koşullarında gidilmesi,  referanduma düşen şaibelerin adil bir şekilde soruşturulmaması ancak darbe koşullarında yaşanabilecek olaylardandır. “dedi

BURADAN İKTİDARA SESLENİYORUM

Aydoağan açıklmasının devamında :”Yaptığınız uygulamalarla bu ülkeye darbeciler kadar zarar veriyorsunuz. Ülkenin iç barışına zarar veriyorsunuz. Ülkenin ekonomik istikrarına zarar veriyorsunuz. Yurtdışından gelip ülkemizde yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcıyı korkutuyorsunuz. En temel referandum vaadiniz olan ‘‘Güneydoğu’da akan kan duracak’’ bile yalan oldu. Tam tersine her gün vatan evlatlarının ölüm haberleri peş peşe geliyor.   En temel insan hakları bile askıda.  FETÖ ile kol kola olan parti üyeleriniz, milletvekilleriniz, belediye başkanlarınız dururken her ne hikmetse FETÖ’nün siyasi ayağı yok diyorsunuz. Mahkemeleri siyasi baskıya bu kadar açık hale getirerek insanların adalete olan güvenini zedeliyorsunuz. Ve son olarak gazeteci Enis Berberoğlu’nu tutuklayarak, kendisini 25 yıl hapse mahkum ederek bu ülkede basın özgürlüğünün köküne kibrit suyu döküyorsunuz. 167 gündür içeride olan Cumhuriyet Gazetesi yazarları , işe iade istediği için açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih  Özakça, Enis Berberoğlu derhal serbest bırakılsın. Ülkeyi darbeciler gibi yönetmekten vazgeçin..Acilen demokrasiyi yeniden tesis edin. Bu ülkede eksiksiz demokrasi tesis edilene kadar gerekirse her gün alanlarda olacağız, her platformda daha yüksek sesle taleplerimizi dile getireceğiz.” İfadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Samandağ CHP İlçe Teşkilatından Adalet Yürüyüşüne destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir