Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Samandağ’da Yumurta Bayramı kutlandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ Belediyesi, baharın gelişini simgeleyen 30 Mart Yumurta Bayramını( 30 MART 3IYD SABATAĞŞ) Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ve belediye personelinin katılımıyla kutladı.

Samandağ’da ‘Yumurta Bayramı’ Kutlandı

Samandağ Belediyesi, Yumurta Bayramı(30 MART 3IYD SABATAĞŞ) baharın gelişini Yumurta Bayramı Belediye emekçilerinin katılımıyla yapıldı.

Bayramda yumurtalar barış ve huzur için tokuşturuldu.

Kültürel miras olarak bırakılan ve her yıl geleneksel olarak kutlanan bayramları gelecek kuşaklara aktarmak için bu çalışmaların gerçekleştirildiği ifade edildi.

Barışın, kardeşliğin, huzurun, hoşgörünün, paylaşma ,dayanışma kültürünün   simgesi  olan Samandağ ilçesinde  , insanların ortak yaşama kültürünün dışarıya en güzel şekilde yansıttığı, sevgi, kardeşlik ,barış  iklimini daha da pekiştiren bayramlarımızı bizler bugüne kadar dedelerimizden, babalarımızdan, atalarımızdan gördüğümüz gibi kutluyoruz.

 30 MART 3IYD SABATAĞŞ

Bayramın yapıldığı günün sabahı herkes çok sayıda yumurtayı boyayarak komşu ve akrabalarına dağıtır. Bu yumurtaların bir kısmı aile içinde yumurta tokuşturmada kullanılırken bir kısmı da tüketilir. Yumurta bayramı, Bugün türbelerde yumurta tokuşturan yaşlı veya genç insanlara yaygın olarak rastlanmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Samandağ’da Yumurta Bayramı kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir