Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Samandağ’ın Vizyon Projesi yakında hayata geçiyor

Samandağ’ın Vizyon Projesi yakında hayata geçiyor
60 okunma
11 Temmuz 2016 - 12:18

Samandağ Kaymakamlığı,Samandağ Belediyesi,Doğaka işbirliği ile gerçekleştirilen Doğa Yürüyüş Yolu(Titus Trekking Yolu) çalışmasının sonuna gelindi.

Titüs Tüneli, Beşikli Mağara ve Seleucia Pieria Antik Kenti arasında olan bölgede, yaya yolu düzenlenerek oluşturulacak 10 km’lik “Titus Trekking Yolu” çalışmaları devam ediyor.

Samandağ  Kaymakamı Sayın Dr. Cahit ÇELİK,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, yapılan çalışmaların ardından önümüzdeki günlerde ilçemiz turizmine kazandıralacak “Titus Trekking Yolu”nu yerinde inceledi, çalışmalarla ilgili bilgi aldılar. Samandağ Emniyet Müdürü Namık Ayran inceleme gezisine eşlik etti.

SELEUCİA PİERİA ANTİK KENTİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

PROJENİN GENEL AMACI

Samandağ ilçesindeki tarihi ve kültürel yapının korunup turizme kazandırılması.

İlçedeki turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesine yönelik alt yapının hazır hale getirilmesi. PROJENİN ÖZEL AMACI

1-Samandağ SeleuciaPieria Antik Kentinde bulunan  Titüs Tüneli, Beşikli Mağara, Dor Mabedi ve Aşık Maşuk Türbesi çevresinde düzenlemeler yapılarak bu tarihi mekanları birbirine bağlayan yolun doğa yürüyüşü parkuru haline getirilmesi.

2-Çevredeki tarihi dokunun yeniden ortaya çıkarılması, kültürel ve turizm değerlerini arttırmak amacıyla alt yapının hazırlanması, restorasyon, ve yol iyileştirmeleri yapılarak bölgenin cazibe merkezi haline getirilmesi.

3-Bölgenin var olan turizm potansiyelinin arttırılması

4-Tarihi çevrenin kalitesinin geliştirilmesi,ziyaretçi deneyiminin kalitesinin yükseltmesi, ziyaretçi sayısının ve akışının artması.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.