Seçim Analizi “Murat Sakman” yayınlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Murat Sakman Kimdir?

1972 yılında Kırıkhan’da doğdu.

1999 yılında Belediye Meclis üyeliğine seçildi.

2004 yılında Genç Partiden Belediye Başkanlığına aday oldu. Çok zor şartlarda aldığı 5000’e yakın oy, siyasette önünü açan en önemli etken oldu.

2009 yerel seçimlerinde MHP’den aday olarak 14.200 oyla Belediye Başkanlığına seçildi.

DEZAVANTAJLARI:

Seçildikten sonra ekibi kendisi gibi vatandaşa yakınlık hissi veremedi. En basit işler bile kendisine intikal etti. Dolayısıyla yükün tamamı omuzlarına bindi. Yapısı itibarı ile yok demeyi bilmediği ve taleplere de yetişemediği için, kimi zamanlar ulaşılamadığı şeklinde şikâyetler oluştu.

AVANTAJLARI:

-Murat Sakman’ın akılda kalan seçim sloganlarından en önemlisi “Sevgi Kazanacak, Saygı Kazanacak” tı. Bu söz sloganda kalmadı. Seçildikten sonra hiç değişmedi, sevgi ve saygıda kusur ettiği görülmedi.

-Yaptığı hizmetler takdir edilmektedir, seçim vaatlerinin çoğunu yerine getirdi. Kırıkhan için ciddi bir altyapı çalışması neticesinde 15 yılda yapılması öngörülen çalışmaları 5 yıla sığdırmayı başardı.

-Mezarlık kompleksi, terminal, kesimhane, parke ve yol çalışmaları vatandaş nezdinde memnuniyet yarattı.

-Kırıkhan’a 2 önemli prestij cadde kazandırdı.

-Sonradan katıldığı Ak Partiyle tam bir uyum içerisinde oldu. Tabanla ve yönetimle çok ciddi kan uyuşmazlığı olmadı. Kısa zamanda partide kabul gördü.

-En önemliside, bana bakan bey, milletvekilimiz söz verdi, söz alıp partiye geçtim demedi. Aksine kimseden söz istemedim, almadım hizmetimi yaparım halka sorulur halkımız teveccüh gösterir de görev verilirse görevden kaçmam, görev verilmezse bir nefer gibi çalışmalarıma devam ederim dedi.

SON SÖZ:

Murat Sakman ile ilgili analizimizi biraz uzun tuttuk. Sebebi hem mevcut belediye başkanı hemde aday adayları içerisinde seçime en hazır durumda olmasındandır. Seçime 5 ay gibi kısa bir süre kalmasına rağmen hiçbir aday adayının hazır olmaması, kendisinin lehine bir durumdur. Aslında halkın değişim talebi deç çok dillendirilmiyor.Buda estirilmeye çalışılan değişim rüzgarlarının çokta karşılık bulmadığı şeklinde yorumlanabilir. Bu gelişmeler tamamen Sakman’ın işine yarıyor. Belediye Başkanı olarak yıpranmışlık payı mutlaka vardır. Fakat yaptığı yoğun hizmetler o açıklarını kapatabilir.

Kimi zamanlar ulaşılamamak konusundaki eleştirilere aday adayı toplantısında yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi; Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde, kişisel taleplerin tamamını karşılamam mümkün değildi. İnsanlarımızı kırmamak, incitmemek, üzmemek ve üzülmemek için mecbur kaldığını bununda telafi edilmeyecek bir durum olmadığını belirtmişti.

En büyük alkışı da bunları söylerken aldı. Bu durum bizce siyasetçi – seçmen ilişkilerinde en önemli şeyin karşılıklı güven olduğunun, seçmenin samimiyetten şüphe etmediğinde eksikleri, kusurları anlayışla karşılanmasının zor olmadığının göstergesi olmuştur.

Özetle, Başkan Sakman bu şekildeki eksiklerine rağmen yoğun hizmetleri ve partisi ile uyumu ile birlikte aday edilmesi halinde seçimi kazanacak 2 adaydan seçime en hazır olanıdır. Ama biz yine Sakman’ın sık kullandığı sözle bitirelim “Gökte yazılan, yerde bozulmaz”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçim Analizi “Murat Sakman” yayınlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 Yorum

  1. 9 sene önce

    murat sakman kimmidir 1 insan 2 adamgibi adam 3 kırıkhanı kırıkhan yapan insan 4 yılda gercekleşti ve devam ediyor 5 yoksulun ve vakir vıkaranın yanında olan insan 6 insan ayrımcılıgı yapmayan herkeşi eşit tutan 7 güler yüzlü sempatik ya ben saymak la bitiremem uzun lafın kısası adam gibi adam insan gibide insan kıymetini bilelim

    Cevapla