Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Şehir Merkezinde trafiği rahatlatacak Kavaslı battı-çıktı projesi start aldı

Şehir Merkezinde trafiği rahatlatacak Kavaslı battı-çıktı projesi start aldı
35 okunma
12 Temmuz 2016 - 16:36

Hatay’ın ulaşım sorunlarını minimum seviyeye indirmek amacıyla altyapı ve üstyapı sorunlarına hızlı çözümler üreterek, şehrin çehresini değiştiren projeleri hayata geçiren Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğündeki ekipler, Antakya’da trafiğe rahat bir nefes aldıracak Kavaslı bölgesinde Battı- Çıktı Projesi’ne başladı.

BAŞKAN SAVAŞ’IN DEV PROJELERİ, ŞEHİRCİLİK OTORİTELERİNİN YAKIN TAKİBİNDE

Hemşehrilerine kaliteli ve kalıcı hizmetler sunmak amacıyla yaptığı özverili hizmet sunumuyla ulusal şehircilik otoriteleri tarafından yakından takip edilen Başkan Savaş, Antakya Atatürk Caddesi Kavaslı Kavşağı’nda şehrin girişi olması itibariyle önem taşıyan güzergâha nefes aldıracak projenin startını verdi.

İSKENDERUN’UN ARDINDAN ANTAKYA’NIN DA ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

İskenderun’da şehre yeni bir çehre kazandıran Adliye- Arsuz Katlı Kavşak Projesi’ni hayata geçirmesinin ardından dev projelerine il genelindeki trafiği rahatlatmak amacıyla adına devam eden HBB Ulaşım Daire Başkanlığı, şehir merkezine yepyeni bir çehre kazandıracak projenin ön hazırlıklarını tamamladı.

HAYATA GEÇİRİLECEK PROJE İLE ŞEHİR MERKEZİNDEKİ TRAFİK SİRKÜLASYONU YENİ BİR BOYUT KAZANACAK

HBB’nin temelini atmaya gün saydığı proje öncesinde, keşif, kazı ve elektrik hatlarını düzenleme çalışmalarına başlayan HBB ekipleri, şantiye alanında mevcut hatların yenilenmesi akabinde kazı çalışmalarının da bitirilerek temel atma töreninin gerçekleştirileceğini bildirdi.

Trafik sirkülasyonunun rahatlatılması amacıyla dev bir projeyi daha hayata geçirecek olan HBB, kente hem modern bir görünüm kazandıracak hem de trafik sorununu minimize etme anlamında dev bir adım atmış olacak.

PROJENİN START ALMASIYLA TRAFİĞE KAPATILAN GÜZERGÂHLAR DA BELLİ OLDU

HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan açıklamada, “Yapımına başlanan Antakya İlçesi Kavaslı mevkii Battı- Çıktı Projesi kapsamında, kavşak noktasında kesişen Türkmenbaşı Caddesi  (119. caddeye kadar olan mesafe), Atatürk Caddesi ( 12. sokak ile 34 sokak arasında kalan bölüm),  Asi Caddesi, 16. ve 18. sokakların bir  kısmı bugünden itibaren araç trafiğine kapatılarak, trafik lambaları ve trafik levhaları sökülmeye başlandı” ifadelerine yer verildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.