Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Sina Sağlık Lisesi öğrencileri FizyoProf ile bilgilendi

Sina Sağlık Lisesi öğrencileri FizyoProf ile bilgilendi
187 okunma
11 Kasım 2019 - 15:14

FizyoProf Sağlıklı Yaşam Merkezi tarafından Kırıkhan Sina Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine eğitim semineri verildi.

FizyoProf Sağlıklı Yaşam Merkezi Fizyoterapistleri Eser Onur Vardı, Yağmur Uyanık, Diyetisyen Türkan Söyler ve Psikolojik Danışman Erkay Erinç Özel Sina Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine oturma bozukluğu, duruş bozukluğu, beslenme bozuklukları, ders çalışırken dikkat edilmesi gereken duruş şekilleri ve sınav stresinden kurtulmanın ipuçlarını anlattılar.

Sina Sağlık Merkezi konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine çok sayıda öğrenci ve öğretmen katılırken FizyoProf Sağlıklı Yaşam Merkezi Fizyoterapistleri öğrencilerin ders sırasında ve ders çalışırken
sıklıkla yaşadığı oturuş bozukluklarına dikkat çekti.

Öğrencilere uygulamalı eğitimin faydalı geçtiğini anlatan FizyoProf Fizyoterapistleri “İyi bir duruş için ayakta durma, oturma, yürüme gibi çeşitli aktiviteler sırasında baş, gövde, kollar ve bacakların birbirine oranla düzgün ve dengeli dizilimi gereklidir. Düzgün bir duruşa sahip olmak dengeli beslenme, egzersiz yapmak ve düzenli uyumak önemlidir. Bu duruş ve aktivite alışkanlıkları sınav kaygısı yönünden de öğrencilerimizi etkiliyor. Bugün FizyoProf Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak öğrencilerimize bunları anlattık” dedi.

Duruş bozukluklarının büyük bir bölümü yanlış pozisyonda oturma, uyku ya da yanlış çalışma alışkanlığı nedeniyle geliştiğini aktaran Vardı, FizyoProf seminerlerinin devam edeceği bilgisini verdi.

FizyoProf Sağlıklı Yaşam Merkezleri Fizyoterapistler, Diyetisyenler ve Psikolojik Danışmanlar ve Spor antrenörleri ile birlikte Sağlık danışmanlığı veriyor.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.