Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Siyaset Isınmaya Başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran 2015 tarihinde yapılacak Genel Seçimler öncesi siyaset ateşi yanmaya ve yakmaya başladı. İktidar partisi Ak Parti’de üç dönem engeli nedeniyle henüz net bir açıklama görülmezken, Ana Muhalefet Partisi CHP’de kazan kaynamaya başladı. Bir zaman sağ partilerde görev yapanlar ile Milletvekili olanların Hatay siyasetinde CHP çatısı altında mücadele etmeye başladılar.

Henüz Milletvekilliği şartlarının belirlenmemesine rağmen ortaya çıkanlar, ismini erkenden duyurmak gayreti ile ilçe ilçe parti örgütlerini ziyaret edenler, medyayı ahbap çavuş ilişkileriyle kullanmaya kalkanlar, CHP’li Büyük Şehir Belediyesi arkasına saklanarak isim yapmaya çalışan amatör siyasetçiler…

Ak Parti her seçim öncesi kamuoyunu farklı konularla yönlendirme çalışmaları başladı bile. İktidar olmanın yarattığı Güç ile kendinden geçen birileri ne yaparım da “Milletvekili” aday adayı olurum hesapları yapıyor. Kendilerinin vaz geçilmez bir partili olduğu imajını yaratarak yıldızını parlatıyor. Ezberlediği bazı sözler, öz deyişler, biraz dini söylemler, biraz vatan, Ecdat sempatizanlığı, Ümmet, Osmanlı.. Genel merkez bütün aday adaylarını çağırır, belirli ölçütlere göre ilk elemesini yapar. Sonra kalanların parti ihtiyaçları doğrultusunda artıları, artıları, artıları dikkate alınır. Parti üst kurulu sıralama yapar, birileri sıralamada yerini alır. Ne dargınlık, ne kırgınlık, ne küsmek yoktur. Sessiz, sakin ve mütedeyyin bir şekilde yüreğindeki bir umudu taze tutarak partisi için çalışır.

CHP’ye gelince. Ant olsun ki, partiyi yönetenler bile ne yapacaklarını bilmiyor. Yönetenler bilmeyince, taşradaki partililer, yani partiye gönül verenler darmadağınık bir halde birbirlerini tüketmeye başlıyor.  Sonra mı? Daha derin kırgınlıklar ve küskünlere yenileri katılıyor.

MHP ise örgütlü, kararlı ve birbirlerine sıkı sıkı bağlı ülkücülerin parti yönetiminin emir ve direktifleri doğrultusunda çalışmaya başladı bile. Tutarlı, Kararlı, iyi eğitilmiş yeni genç yöneticiler göreve getiriliyor. Sessiz ve sakin şekilde oylarını en üst noktaya çıkartmaya çalışıyorlar.

Diğer partilere gelince ittifak yollarını arayacaklar, bulurlar mı? belki. Başarılı olurlar mı?

Kim bilir…

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyaset Isınmaya Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir