Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Su ve Elektrik olmayan ere, yerleşim yeri denmez

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esnaf ziyaretleri kapsamında gazetemize gelen Bölükbaşı ilçenin gündemine dair önemli konulara da açıklık getirdi.

Su ve elektriği olmayan bir yere yerleşim yeri denemeyeceğini belirten Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Bölükbaşı; “Dörtyol ilçemizde 1980 yılında çekilen hatlar ve yerleştirilen trafolarla enerji ihtiyacı giderilmek isteniyor. Teknolojinin saatlerle değiştiği ve geliştiği bir çağda 36 yıl öncesinin teknolojisine ve tekniğine dayalı bir yapıyla vatandaşlarımıza hizmet götürüldüğünü iddia etmek safdillik olur. Dörtyol’un enerji sorunu bu yapı değişmedikçe de giderilemez. Bu güne kadar da sorunların aşılması yönünde atılan samimi bir adım yok. Bunun kabul edilmesi mümkün değildir. Şahsın adına aylardır asansör kullanmıyorum. Aile üyelerimin de kullanmasına müsaade etmiyorum. Çünkü her an asansörde mahsur kalma durumundasınız.

Hava koşulları ne olursa olsun enerji kesintisi kabul edilemeyecek kadar sık yaşanmakta. Bilhassa gıda maddesi satan esnaflarımız büyük kayıplar yaşamakta. 1 ila 10 kişi istihdam eden bir işyerindeki enerji kesintilerinden kaynaklanan iş gücü hacmi 100 ila 1000 TL yi bulmakta. Esnaflarımız aldıkları siparişleri zamanında ulaştıramayarak tazminat ödemeye yada hak kayıplarına maruz kalmakta. Bu konuda kapsamlı bir dosya hazırlayarak Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanımız Sayın Kadir Teksöz ile birlikte Sanayi ve Gümrük Bakanımıza ilettik. Su ve elektriğin olmadığı bir yere, yerleşim yeri denemeyeceğinden dolayı Dörtyol yerleşim yeri olarak kabul edilemeyecek bir hale gelmiştir.

Enerji kesintileri su kuyularını da olumsuz etkilemekte ve vatandaşlarımız su sıkıntısı yaşamaktalar. Diğer taraftan vatandaşlarımız Büyükşehir yapılanmasıyla birlikte çok yüksek ve altından kalkılamayacak su bedelleri ödemeye başladılar. Bu konuyu defalarca sözlü olarak Hatay Büyükşehir Belediyesine ilettik.

Ev ve işyerlerindeki su fiyatlarının yeniden düzenlenmesi amacıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü aleyhine bir dava açıldı. Hem şahıs adına hem de şirket adına açılan bu iki dava sonucunda mahkeme kararı doğrultusunda su fiyatlarının vatandaşlarımızın lehine sonuçlanarak su fiyatlarının düşmesini beklemekteyiz.” dedi.

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Su ve Elektrik olmayan ere, yerleşim yeri denmez

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir