Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Suriyelilere bedava ev verilecek mi?

Suriyelilere bedava ev verilecek mi?
26 okunma
12 Temmuz 2016 - 10:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ülkemizin belirli yerlerine Suriyelileri yerleştirelim. TOKİ’nin elinde boş konutlar var” sözünden sonra gözler TOKİ’ye çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın “Suriyelileri TOKİevine yerleştiririz” açıklamasından sonra bürokratlar eldeki konut envanterine ilişkin çalışma başlatırken, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Henüz bize verilmiş bir görev yok. Ancak TOKİ’nin elindeki konutlardan, seçilen Suriyelilere bedeli karşılığında konut verilebilir” dedi.

BEDAVAYA EV OLMAZ

TOKİ Başkanı Ergün Turan, konu ile ilgili şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanı, Ahıska Türklerine verildiği gibi Suriyelilere de TOKİ konutu verilebileceğini söyledi. Bize henüz bir görevlendirme yapılmadı ama yapılırsa Ahıskalılara verildiği gibi, Suriyelilere de borçlandırma suretiyle elimizdeki konutlardan verilebilir. Bu konutlar belli bölgelerde, herhalde seçilecek Suriyeli ailelere de verilebilir. Bedeli neyse o fiyattan uzun vadeli ödeme koşullarıyla verilebilir. Çünkü TOKİ kâr amacı gütmediği için zaten vatandaşa da maliyetinden konut satıyor. Suriyelilere de maliyet fiyatına olabilir. Ahıska Türklerine Erzincan’da 500-600 civarında konut, bedeli karşılığında verildi. Yani kimseye bedava konut verilmeyecek.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.