Suriyelilere Covid-19 bilgilendirme broşürü dağıtıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Yardımlaşma Derneği tarafından Kırıkhan ve Afrin’de bulunan çocuklar için Covid 19 hastalığı için Sivil Düşün desteği ile hazırladığı bilgilendirici yap-boz ve boyama kitabı dağıttı.

Ayrıca Sivil Düşün desteği ile hazırlanan Türkçe ve Arapça olarak hazırlanan korona virüsten korunma, hijyen, korona virüs belirtileri, sosyal mesafe gibi bilgilendirmelerin bulunduğu el broşürlerini yetişkinlere dağıttı.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı, Sivil Düşün desteği ile hazırladıkları kitapçık ve broşürlerin Suriyeliler için faydalı içerikler bulundurduğunu söyledi.

Vardı “Yapılan çalışmalarda çocuklar ve yetişkinlerin bilgi eksiklikleri bulunuyordu. Derneğimiz bunun için kitapçıklar ve çocuklar için yap-boz, boyama kitabı hazırlatarak daha bilinir hale getirdik. Bu bilgilendirme broşürlerinde Koronavirüsün nasıl yayıldığını, başlıca belirtileri, sosyal mesafe maske kurallarının ne kadar önemli olduğu anlatılıyor.” dedi.

Vardı, son olarak dağıtımların Suriye’de bulunan Zeytindalı Harekat Bölgesi ve Kırıkhan’da bulunan vatandaşlara yapıldığını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Suriyelilere Covid-19 bilgilendirme broşürü dağıtıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.