Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Suriyelilere günlük 1000 kişilik sıcak çorba ikramı

Suriyelilere günlük 1000 kişilik sıcak çorba ikramı
10 Aralık 2020 - 10:55

Hatay Yardımlaşma Derneği(HAYAD) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere günlük Bin kişilik sıcak çorba ve ekmek yardımı yapılıyor.

HAYAD Derneği tarafından kış çalışmaları kapsamında başlatılan “Bu çorbada sizin de tuzunuz olsun” kampanyası ile Suriye’nin Afrin kentine bağlı Cinderes Bölgesinde çadırlarda yaşayan Suriyelilere günlük bin kişilik sıcak çorba ve ekmek dağıtılıyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı, Bölgedeki ihtiyaç sahibi insanların kış aylarında içlerinin ısınması için dernek tarafından günlük bin kişiye sıcak çorba ve ekmek yardımı yapıldığını söyledi.

Vardı yaptığı açıklamada “Kış çalışmalarımız kapsamında Zeytindalı Harekat Bölgesi olan Afrin ve Cinderes bölgeleri güvenliği olduğu için İdlip kentinden buraya göç eden ve burada zeytin ağaçlarının altında küçücük çadırlarda yaşamlarını sürdüren Suriyelilere Kırıkhan’da bulunan dernek merkezimizde hazırladığımız günlük bin kişilik sıcak çorba ve ekmek yardımı yapıyoruz.” dedi.

Vardı son olarak, Cinderes’te bulunan Doktor Şadi Yazıcı HAYAD Mağazasında bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin yatak, battaniye kıyafet gibi ihtiyaçlarının dernek tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.