Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

TEDAŞ Hatay’da 3.5 Milyon TL yatırım yapacak

TEDAŞ Hatay’da 3.5 Milyon TL yatırım yapacak
36 okunma
11 Temmuz 2016 - 11:25

Toroslar EDAŞ, Hatay’da aydınlatma yatırımı içim 2015’de 2.5 milyon yatırımı yaptığını ve devam eden çalışmalar ile 2016 yılı içerisinde de 3.5 milyon lira daha ayrıldığını açıkladı.

Toroslar EDAŞ, Hatay sınırları içerisinde sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak için şebeke ve aydınlatma yatırımlarının devam ettiğini bildirdi. Hatay’a 2015 yılı içerisinde 2,5 milyon TL’lik aydınlatma yatırım çalışmaları yapılırken 2016 yılında yaklaşık 3.5 milyon TL’lik aydınlatma yatırımın devam ettiği açıklandı. Ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarını yenileriyle değiştirirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürlerini de bakım ve onarımdan geçirildiği belirtilerek, şöyle denildi:

3,6 milyon müşteriye hizmet veren Toroslar EDAŞ 2016 yılının ilk 5 ayında yürütülen aydınlatma çalışmaları kapsamında; 4167 adet armatür ekonomik ömrünü tamamladığı için yenilenmiştir. 3315 adet armatür yanar hale getirilmiştir. Mahallelere toplamda 847 kez ve 73 cadde ve bulvara bakım yapılmıştır. Dış etkenler sebebiyle hasar gören toplamda 160 metrelik kablonun değişimi yapılarak onarımı gerçekleştirilmiştir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.