Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Tenceresini Kapan Geldi

Tenceresini Kapan Geldi
46 okunma
19 Aralık 2019 - 9:02

Milli Mücadele’de İlkkurşun’un atılışının 101. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen 6. Dörtyol Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali kapsamında TENCERENİ KAPTA GEL yöresel yemek yarışmaları yapıldı.

Jüri üyeliklerini Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Hatay Büyükşehir Belediyesi Dörtyol Erzin ve Payas Bölge Koordinatörü Tansel Demirel, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım, Halk eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Erdem, Kız Meslek Lisesi Yemek Bölümü öğretmeni Ayşegül Karaca ve Emekli Eğitimci Nuri Alkan’ın yaptığı yemek yarışması saat 13;00’da İlk Kurşun müzesi bahçesinde gerçekleştirildi.

Kısır, Kömbe ve Toga ile İçli Köfte olmak üzere üç ayrı kategoride yapılan yarışmalarda, sunum, malzeme, lezzet ve hijyen konuları üzerinden değerlendirme yapıldı. Çok sayıda ürünün yarışmaya katılmış olması tadım yapan jüri üyelerini bir hayli zorlarken, değerlendirme yapılması da bir o kadar zaman aldı.

Tadımlar ve değerlendirmelerin sonrasında Toga ile içliköfte kategorisinde Zeliha Özdemir1., Fadıma Arslan 2. ve Dilek Özdemir ile Nurten Özen aynı puanı alarak 3. oldu. Ödüllerini  Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak takdim etti. Kömbe kategorisinde Tuğba Uzun 1.,  Kader Arı 2. ve Sevim Başar 3. oldu. Ödüllerini  Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin takdim etti. Kısır kategorisinde ise Ayşegül Yücel 1., Esma Kural 2 ve Zeliha Biçer 3. oldu.

Ödüllerini  Hatay Büyükşehir Belediyesi Dörtyol Erzin ve Payas Bölge Koordinatörü Tansel Demirel ve Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım takdim etti.

Sedat İSKENDEROĞLU – Dörtyol

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.