Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

TiKON Kuruldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“RAHMİ VARDI TİKON YÖNETİMİNDE”

ŞEYDA AÇIKKOL’UN BAŞKANLIĞINDA BİR ARAYA GELEN DERNEKLER VE FEDERASYONLAR TÜRKİYEDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

RATİG-FED -Radyo, Televizyon, İnternet ve Gazeteciler Federasyonu, İMEF -İnternet Bileşim ve Medya Federasyonu, TİMEF -Tüm İletişim ve Medya Federasyonu bir araya gelerek kısa adı TİKON olan TÜRKİYE İLETİŞİM KONFEDERASYONU’NU kurdular.

Bünyesinde 50 dernek bulunan konfederasyon, genel kurul çalışmaları devam eden 150 dernek ve onların oluşturduğu 7 yeni federasyonun katılımıyla, 200 dernek, 10 federasyonu bir araya getiren Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi olacak.

Konfederasyonun bünyesindeki mevcut 50 dernekte toplam 1000 medya kuruluşu ve 2500 çalışan üye bulunmaktadır.

Konfederasyonunu 2013 hedefi 2500 medya kuruluşu, 2500 iletişim öğrencisi ve 10.000 çalışanı bünyesine katmaktır.

TİKON Genel Başkanı Şeyda Açıkkol konfederasyonun kuruluşunun ardından yaptığı açıklamada; TİKON’un, medyanın sorunlarının yanı sıra, ülkenin sosyal meselelerini misyon edineceğini ve yurt sathındaki etkinliklerle halkın sahiplendiği bir sivil toplum örgütü olacaklarını söyledi.

“ANADOLU HAREKETİ” başlığı altında 2013 itibarı ile sahaya inecek dev projelerin hazır olduğunu belirten Açıkkol, “Önümüzdeki yıl, sesi en çok duyulan sivil toplum örgütlerinden birisi olacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TiKON Kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir