Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

TOKİ’nin Hassa’da inşa edeceği 248 adet konutun temeli atıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hassa Karşıyaka Mahallesi Toruk Mevkii Tünel Kalıp Sistemiyle yapılacak olan 248 Adet Konut’un temeline ilk harç, kurban kesilerek ve dualar eşliğinde konuldu.

Projesi iki yıl önce yapılan, dar gelirli vatandaşlar ve muhtaç ailelerin istihdam edileceği  TOKİ Konutları, Konvansiyonel Kalıp Sistemiyle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşinin   450 günde tamamlanması planlanıyor.

Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel,248 yuvanın sıcak yuvanın Hassa’ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı açılış konuşmasında;

“Hatay’ın güzel ve şirin ilçesi bundan böyle alt yapısıyla ve çevre düzenlemesiyle daha modern ve daha yaşanılabilir bir şehir haline gelmektedir.İlçemiz,gün geçtikçe  değişerek daha da gelişmektedir.Yeni projeler ve yeni yatırımlar şehrimizde hayat bulmaktadır.Başta Eski Bakanımız Sadullah ERGİN ve bölge milletvekilimiz Mehmet ÖNTÜRK’ün büyük gayret ve hizmetleri olmuştur.Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Halkımıza hizmet için  dökülen terlerin ,harcanan emeklerin karşılıksız kalmayacağı inancıyla, TOKİ konutlarımız ilçemize hayırlı olsun.” dedi

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,ise yaptığı konuşmada;  Sosyal Devlet anlayışının bir gereği olarak 19.380 m2 alana yapılacak olan TOKİ konutlarıyla  Hassa’nın yeni konseptine uygun modern bir şehrin ilk adımları atılacaktır.diyerek başladığı konuşmasında “Hassalılara yeni bir konut müjdesi daha vermek istiyorum dedi.

“Bugün itibarı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına 134 yeni konut başvurusu yaptıkları müjdesini veren

Kaymakam Mustafa PALA Bu gün temeli atılan TOKİ Konutlarının inşaatı %50 düzeyine geldiğinde müracaatlarının SYDV Müdürlüğünce alınacağı, ödemelerin 12 yıl süreli aylık 130 TL ile toplam 35.000 TL olduğunu, 21 yaş ve üzeri şahısların başvurabileceğini ve %10 oranında toplan 25 adet konutun engelli vatandaşlarımıza ayrıldığı belirterek, evlerin noter huzurunda kura ile belirleneceğini söyledi.

Hatay Ak Parti Milletvekili Mehmet ÖNTÜRK ise yaptığı konuşmada;“Hassalıların bu gün yeni bir rüyasını gerçekleştirmek için buradayız.Hizmetlerimize yenilerini katmak için buradayız.Desteklerinizin karşılığını hizmet olarak sizlere sunmak için buradayız.İstikrar ve güvenin eserini görmek için buradayız.İnanıyorum ki Hassa daha güzel hizmetlere ve  daha güzel eserlere layıktır.15 yeni okul,Menzelet Barajı,duble yollar,Tahta Köprü Barajı’nın yükseltilmesi,Yoluklar Barajı,Kapalı Spor Salonu,Yeni Hastane Projesi ve daha niceleri.Hepsi Hassa’ya  ve Hassalı’nın hizmetinde.”dedi.

Milletvekili ÖNTÜRK;Bugün temelini atacakları,konutlar ve daha nice hizmetlere imza atmak için Hassalılar’dan  destek beklediklerini sözlerine ekledi.

248 adet konutun temeli, kesilen kurbanların ardından dualar  eşliğinde atıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ’nin Hassa’da inşa edeceği 248 adet konutun temeli atıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir