Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Tüm Ülkenin Yüzü Gülecek Terör Bitecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanı Sadullah Ergin terör yüzünden sadece şehit analarının değil 76 milyonun ağladığını, 70 milyonun yüzünün güleceğini, düşmanların ise üzüleceğini belirterek, sorunu mutlaka çözeceklerini söyledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İskenderun’a gelerek partisinin danışma kurulu toplantısına katıldı. Bakan Ergin burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de 30 yıldan bu yana yaşanan terör olaylarında sadece şehit analarının değil 76 milyon Türk ve Kürt insanın ağladığına vurgu yaptı. Ergin şöyle konuştu: “Batıda, kuzeyde, güneyde de analar ağladı, doğuda, güneydoğuda da analar ağladı. Şöyle bakarsanız 76 milyonun anaları ağladı. Bu kime yaradı, Türk’e yaramadı, Kürt’e yaramadı, Boşnak’a Çerkez’e Arap’a kimseye yaramadı.

Silah tüccarlarına ve Türkiye’nin tarihi misyonu ile buluşmasını istemeyen bir takım ülkelere yaradı. Onlar sevindi, 76 milyon üzüldü. Türkiye’ye hayırlı gözlerle bakmayanlar sevindi ve şimdi diyoruz ki 76 milyonu sevindirecek, kötü gözle bakanları üzecek bir proje üretebilir miyiz diye çalıştık. 76 milyonu sevindirecek, Türkiye’ye kötü gözle bakanları üzecek bir formülü Türkiye olarak hep birlikte üretiyoruz. 76 milyon sevinsin, kötü düşünenler üzülsün istiyoruz.

Bu mümkün değil mi elbette mümkün. Çanakkale’de bunu başarmadık mı. Anadolu’da birlikte şehit olmadık mı, gazi olmadık mı. Bu coğrafyayı bize yurt yapan ecdadımızın mirasına sahip çıkan 76 milyonu bir arada yaşatabilecek projeyi hayata geçirmemizin önünde bir engel var, o da yıllardır içimizde bir takım yıllar itibarıyla biriken duygular. Geleceğimiz için o geçmişten gelen duyguları ikame edeceğiz ve sevgiyi çoğaltacağız, sevdiğimizi korkmadan söyleyeceğiz.

Allah’ın izni ile bu ülkede geçmişte yaşadığımız sıkıntıları telafi edip bu ülkenin bu milletin kaderini etkileyecek çok önemli adımları atmamız mümkün. Ve artık biz sevinelim, başkaları üzülsün düşünsün. Bunun için dua edelim ve çalışalım, düşüncelerimizi paylaşalım. Bunu başardığımız gün 76 milyonluk bu büyük ülke sadece kendi başına değil, Kafkasya için, Balkanlar için, Azerbaycan için, Kerkük için. Kendi coğrafyamızda barış ve huzuru sağlamadığımız sürece başkasına katkımız çok zor olur. Bu yüzden kendi içimizdeki huzuru inşa etmenin çalışmasını yapıyoruz. Bu kolay değil ama imkansız da değil. En kolay şey kavga etmek savaşmaktır. Sulh olmak huzur içinde geleceğe yürümek kolay değil, ama zor işleri başarmak yiğitlerin işidir, Allah’ın izni ile bu sorunu 76 milyon hep birlikte çözeceğiz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tüm Ülkenin Yüzü Gülecek Terör Bitecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir