Türkiye Darbe mi? diye düşünürken Hatayvatan halkı sahaya çağırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vardılar Medya Grubunun yayın organı olan Hatayvatan.com; “Darbe’ye karşıyız” ve “Halkı Devletine ve Kurumlarına sahip çıkmaya çağırıyoruz” haberleriyle Türkiye’de ilk kez kurumsal olarak tepkisini gösteren yayın organı oldu.

HATAYVATAN O GECE İLK OLARAK NE YAPTI?

İlk önce 22:40 civarlarında İstanbul’da Köprülerde askerlerin kontrol yaptığı haberi geldi. Basın ve Halk ilk önce Darbe veya Kalkışma kelimesini tahmin edemedi.

Başbakan Binali Yıldırım ilk olarak “Bu bir kalkışmadır” dediği saat…. 23:01..

Hatay Vatan’ın ise “Açıklama” başlığı ile “Halkımız Devletine ve Kurumlarına, Valisine ve Kaymakamına sahip çıkmalıdır.” ismiyle verdiği haber ile birlikte “Halkımız sahaya inmelidir” notuyla duyurduğu saat….. 23:08..

Hatayvatan.com’un 23:08’de yaptığı açıklama;

1

 

SONRA ise Genel Kurmay’dan gelen “TSK Bildirisidir, Ordu Yönetime el koymuştur” açıklaması Türkiye’nin tüm Medya kuruluşlarında son dakika haberi olarak geçildi.

BU BİLDİRİ SONRASINDA HATAYVATAN NE YAPTI?

Saatler 23:38’i gösterirken Hatayvatan.com’da Vardılar Medya Grubu’nun ikinci bildirisi yayımlandı ve Vardılar Medya Grubu Türkiye’de ilk Kurumsal olarak “Askeri Darbelere Karşıyız” açıklaması yaptı.

İşte 23:38’te Genelkurmay bildirisi sonrası Medya Grubumuzun yaptığı o açıklama.

2

İşte bu açıklamalar ile beraber Türkiye’de ilk olarak Halkı sokağa çıkması yönünde bildirimler yapan ve Kurumsal olarak Medya Grubumuz adına “Askeri Darbeye Karşıyız” açıklamalarını yaptık.

Ülkemiz bu badireyi soğukkanlılıkla, Halkımızın desteği ve Meclis’teki partilerin dik duruşu sayesinde atlatmış oldu. Biz de ilk andan Demokrasi’nin Ülkemiz için olmazsa olmazı olduğunu, Halkımızın tarafında olduğumuzu belirtmiş olduk.

Bu açıklamalar yapılırken Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanıyor, Sivil halkın üzerine ateşler ediliyordu.

Biz biliyoruz ki en kötü yönetim, en iyi darbeden iyidir. Bu cinnet hali de bunu bir kez daha ortaya çıkarmış oldu.

Vardılar Medya Grubu
Hatayvatan.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Darbe mi? diye düşünürken Hatayvatan halkı sahaya çağırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.