Türkocağı Dörtyol Şubesi’nden Süriyeli sığınmacılara sünnet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dörtyol Türkocağı şubesi ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Bundan önce bir çok Suriyeli aileye ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Türkocağı Dörtyol Şubesi geçtiğimiz haftadan itibaren de dinimizin bir vecibesi olan sünnet etkinlikleri gerçekleştirmeye başladı.

Erzin Devlet Hastanesinde Suriyeli bir çocuğun sünnet operasyonunu gerçekleştiren Türkocağı Dörtyol Şubesi talepler doğrultusunda bu etkinliği sürdüreceğini açıkladı.

Türkocağı Dörtyol Şube Başkanı Sami Ocak, İkinci Başkan Saim Mete, MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dağlı’nın katıldığı törende Memduh Sönmez kirvelik görevini de üstlendi.

Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Ersin Mahmutluoğlu’nun büyük kolaylık sağladığını belirten Türkocağı Dörtyol Şube Başkanı Sami Ocak; “Ülkemize sığınan bu insanların ihtiyaçlarının karşılanması toplum olarak hepimizin görevi. Türkocakları da kuruluş ilkeleri doğrultusunda bu amaca hizmet ederek ülkemizde misafir olan mültecilerin insanı ihtiyaçlarını gidermede kendini sorumlu hissetmiştir.” dedi.

MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dağlı’da; “İhtiyaç sahibi olanların bize müracaat etmesi halinde imkanlar dahilinde gereken mutlaka yapılacaktır. Bu konudaki samimiyetimiz ortadadır. Türkocaklarımız bu anlamda üzerine düşeni bu güne kadar eksiksiz yapmıştır. Kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

 

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkocağı Dörtyol Şubesi’nden Süriyeli sığınmacılara sünnet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.