Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Uzun Süreli Kermesler Esnafa Zarar Veriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Cesur, ‘Uzun süreli kermesler amacından çıkıp esnafımıza zarar veriyor.” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Cesur, Merkez Ulu Camii önünde açılan kermeslere değinerek, “Hayır amacıyla açılan kermeslerin uzun süre açık tutulması esnafımızı olumsuz yönde etkiliyor.

Son zamanlarda ekonomik darboğaz ile uğraşan ve vergi yükü altında ezilen esnafımız, çek ve senedini ödeyebilmek amacıyla işini kredi kartlarıyla veya hatta bankalardan çektiği krediler ile yürütmekte iken, açılan kermeslerin çok uzun süre tutulması, bunun yanı sıra bir çarşı pazar gibi her türlü eşyanın satılması esnafımızı zora sokuyor.

Bu hem kermesi amacından çıkartıyor, hem de vergi kaybına yol açıyor. Çarşıdaki esnafımız; kira, vergi, su-elektrik parası, bağ-kur,  ssk gibi paraları ödemek için çırpınırken, kermeslerin hiçbir ödeme zorunluluğu olmadan günlerce açık tutulmasının ekonomimize ve esnafımıza ne kadar zarar verdiğini düşünmek gerekir. Yetkililerin uzun süreli kermeslere izin vermemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bizler, hayır yapılmasına, yardım yapılmasına karşı değiliz ama, bir taraftan hayır yapalım derken, diğer taraftan haksız rekabetle esnafa zarar vermenin de günah olduğunu düşünüyoruz.
Bu konuda esnaflarımızdan bizlere çok şikayetler geliyor. Bizlerde buradan yetkililerimize seslenerek  esnafı düşünmenin de bir görev olduğunu belirtiyoruz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Uzun Süreli Kermesler Esnafa Zarar Veriyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 9 sene önce

  Sayın ibrahim bey bahar mevsiminde türkiyenin her tarafında kermesler açılıyor ve bu kermeslerin vergi vermemesini sebebi şahsi bir kazancın olmamasıdır.Birde sormak istiyorum hangi esnaf rahatsız isim olarak zikreder misiniz sadece yemek yediren lokantalarmı tüm esnaf adına böyle konuşulmasını doğru bulmuyorum.

  Cevapla
 2. 9 sene önce

  övünerek şu kadar para topladı KTSO DİYECEĞİNE YOKSUL ÇOCUKLARA BURS VERSEYDİN KİMSE KERMES AÇMAZDI

  Cevapla
 3. 9 sene önce

  başkanım,tamamen fedakarlıklarla yapılan bu kermeslerin neresi günah? birkaç talebeye yadımcı olabilmek için evde hazırladıklarını satmaya çalışmak mı günah?yoksa;esnafdan toplanan paraları hiçbir yatırım yapmadan bankada faizde bekletmek mi günah?veya spora vs yerlere harcamak mı günah.hocalara sor bakalım hangisi günah?

  Cevapla
 4. 9 sene önce

  sn.cesur,bu mevsimde heryerde kermesler yapılır ve herkes buna destek verir.sizde gidin bir öğle yemeğinizi orada yiyin fakir öğrenciler faydalansın.ayrıca bu kadar sert tepki göstermenizin sebebini anlayamıyorum.kamuoyuda ;kendisinin lokantası varya,satışlar düşmüş olabilir onun için bu kadar tepki gösteriyor diyor.milletin ağzı torba değil ki

  Cevapla