Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Vakıflar Bölge Müdürü Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret Etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Vakıflar Bölge Müdürü Ali Kaya, “Vakıf Haftası” dolayısıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kaya, toplantıda yaptığı açıklamada, şehircilik anlayışının sosyal, ekonomik ve kültürel yapıya etkisini ortaya koymak amacıyla 6-12 Mayıs tarihleri arasında “Vakıf Haftası” olarak kutlandığını söyledi.

Hizmette gelir gider dengesinin iyi kurulması gerektiğine dikkat çeken Kaya, Hatay’da 90, Kahramanmaraş’ta ise 39 olmak üzere 129 vakıf kültür varlığının bulunduğunu, belirtti.

Hatay’da tescilli eserlerden 37 tanesini restore ettiklerini ifade eden Kaya, “Geri kalan 10 tanesini de önümüzdeki bir iki yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Kahramanmaraş’ta ise restoresini tamamlamış 19 vakıf kültür varlığı bulunuyor. Bunlardan da 11 tanesini tamamlayarak yakın zamanda toplumumuza ve medeniyetimize kazandıracağız” diye konuştu.

Kaya, bölge müdürlüklerinin aynı zamanda hayır hizmetlerinde de ihtiyaç sahibi ailelere, engellilere ve öğrencilere destek sağladıklarını kaydetti.

Toplantıya, Şube Müdürü Ahmet Yılmaz ve Şube Müdürü Vekili İlhan Turunç da katıldı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vakıflar Bölge Müdürü Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret Etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir