Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Yardım Kömürü alan vatandaşlar artık nakliye ücreti ödemeyecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Kırıkhan Öğretmenevinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından muhtarlara yönelik düzenlenen toplantıda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yeni sisteminde ihtiyaç sahiplerine yardımların nasıl yapılacağı mahalle muhtarlarına anlatıldı.

Yardıma muhtaç ailelerin mağdur olmaması için değişen yeni sistemde başvuru şartlarının önemi belirtildi.

Devletin vatandaşın işini kolaylaştırmak için geliştirdiği sistemde vatandaşın kurumları dolaşmadan Vakıf tarafından başvuru sahibi hakkında 15 kurumdan bilgi alabildiğini belirten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Abdullah Karaman Başvuru üzerine başvuru sahibine hane ziyareti gerçekleştirerek ailenin ihtiyacının karşılanmasıyla birlikte ailede kadına şiddet ve çocukların eğitimi hakkında raporlar tutulup ilgili kurumlara bilgi verildiğini söyledi.

Yardım çıkan ailelere yardım çıktığına dair cep telefonuna mesaj gittiğini belirten Karaman ‘Daha önce vatandaşlarımız belirli aralıklarla Vakfa gelip yardımla ilgili bilgi almak zorunda kalıyorlardı, yeni geliştirdiğimiz sistemle vatandaşa vakıf tarafından ilgili dilekçesi hakkında SMS yoluyla bilgi verilmiş oluyor’ dedi.

Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından yaklaşık ayda 200 Bin TL ihtiyaç sahiplerine yardım yapıldığını belirten Karaman ‘Hane tadilatları konusunda vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek ihtiyaç sahibi aileye tadilat ve ev yapım yardımlarını sürdürüyoruz. 2017 yılında 35’e yakın Fon Kurumuna başvuruda bulunduk bunlardan olumlu görünen dilekçe sahiplerinin evlerinde bakım onarım için gerekli çalışmayı başlatacağız.’ dedi.

Kömür Yardımında vatandaş artık nakliye parası ödemeyecek

Daha önceleri yardım kömürü dağıtımında nakliye parası ihtiyaç sahibi aileler tarafından karşılandığını belirten Karaman ‘2017 yılından itibaren vatandaşlarımız artık nakliye parasını cebinden ödemek zorunda kalmayacak. Kömür yardımlarını daha düzenli hale getirerek nakliye parasını vakfımız tarafından karşılayacağız.’ dedi.

Karaman 2017 yılında 18 Bin Ton Kömürün Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden talep edildiğini, ihtiyaç sahibi her aileye daha önce 500 Kilo kömür yardımı yapılırken bu yıl her aileye 1 Ton kömür yardımı yapılacağını belirtti.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yardım Kömürü alan vatandaşlar artık nakliye ücreti ödemeyecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir