Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Yayman, “Pamuk, hak ettiği fiyatı almalı”

Yayman, “Pamuk, hak ettiği fiyatı almalı”
91 okunma
21 Eylül 2020 - 14:57

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman; “Pamuk, hak ettiği fiyatı almalı” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’da başlayan pamuk hasadı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Tarım Bakanı ile en kısa sürede görüşerek, pamuğun hak ettiği fiyatı almasını sağlayacaklarını duyurdu.

Yayman, Amik ovasının verimli topraklarında ekilen pamuğun hasadının başlaması dolayısıyla pamuk tarlasından verdiği mesajında şunları kaydetti:

“Bolluk ve bereket dağıtan Amik Ovasında, çiftçilerimizle sık sık bir araya geliyoruz. Pamuk, amik çiftçisinin olduğu kadar Türkiye ekonomisi içinde çok önemlidir. Pamuk bizim her şeyimizdir. Ova çiftçisinin en önemli gelir kaynağıdır. Pamukçuluk, bir hayat biçimidir. Düğünü, pamukta yaparız. Borcu, pamukta öderiz. Şerbeti, pamukta içeriz.

Hatay Milletvekili olarak çiftçilerimizin daha çok kazanması için he türlü çalışmayı yaptık. Barajları yükseltip, sulama sorununu çözümledik. Sel ve taşkın riskini ortadan kaldırdık. Sulama sorununun çözülmesiyle birlikte şimdi çiftçilerimiz yılda 2 hatta 3 kez ürün ekebilir duruma geldi. Ak parti olarak her zaman çiftçimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bakanımızla görüşerek, pamuğun hak ettiği fiyatı alması için gereken görüşmeleri yapıyoruz. Pamuk sezonunun tüm çiftçilerimize bereketli ve bol kazançlı olmasını diliyorum” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.