Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Yıkılan Antakya Otelinin yeri yeşil alan kalsın

Yıkılan Antakya Otelinin yeri yeşil alan kalsın
113 okunma
01 Ağustos 2018 - 17:16

Merkezi Ankara’da bulunan ve İhsan Aydeğer’İn Genel Başkanlığını yaptığı Hatay Birlik Vakfı Antakya Şube Başkanı Tevfik Fazlı Doğan ve yöneticileri Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıray ve İl kültür müdürü Hüsnü Işıkgörü makamında ziyaret ettiler

Ziyarette özellikle Antakya’nın tarihi ve kültürü hakkında sohbetler yapıldı, özellikle son günlerde kamuoyunda Antakya otelinin yerinin yeşil alan olarak kalması konusundaki yoğun talepler  konuşuldu. Aynı zamanda vakıflara ait olan vakıf işhanının yıkılıp yerine bina yapılmaması konusunda bölge müdürü Mehmet Yıldıray’a görüşleri soruldu.

Yıldıray bu konuda Büyükşehir belediyesinin aynı değerde bir yer takası önerisi olursa genel müdürlüğümüz değerlendirme yapabilir bize bu konuda herhangi bir talepte bulunulmadı o yüzden bir şey dememiz doğru olmaz dedi.

Oranın mimarisinin Antakya’nın tarihine ve kültürüne uygun olarak tekrardan yapılacağını söyleyen Yıldıray, bizler bu konuda herkesten daha çok hassas davranıyoruz dedi.

İkinci olarak İl kültür müdürü Hüsnü Işıkgöre bir ziyarette bulunan heyet burada da aynı konulara değinerek Antakya’nın nefes almaya ihtiyacı olduğu konusunda fikir birliğine vardı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.