Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Altınözü kaymakamı Uygur, dünya engelliler günü etkinliklerine katıldı

Altınözü kaymakamı Uygur, dünya engelliler günü etkinliklerine katıldı
10 okunma
04 Aralık 2017 - 21:01

Kaymakam UYGUR, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”  kapsamında Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerince hazırlanan etkinliğe katıldı.

Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Kaymakam UYGUR’un yanı sıra; Belediye Başkanı Rıfat SARI, Erdem Özel Eğitim Kurumları Direktörü Zeynel Abidin ERDEM, kurum müdürleri, çok sayıda engelli öğrenci, öğrenci aileleri, rehabilitasyon merkezi eğitimcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti. Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından “Her İnsan Potansiyel Bir Engelli Adayıdır” sloganıyla düzenlenen ve kurum bünyesinde eğitim gören öğrenciler tarafından gösterilerin sergilendiği programın açılış konuşmasını Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Zeynel Abidin ERDEM yaptı. ERDEM konuşmasında,” “Engelliler günü dolayısıyla hazırlamış olduğumuz farkındalık programımıza hoş geldiniz.

İlçemizde Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak 11 yıldır engelli vatandaşlara yönelik hizmet veriyoruz. Amacımız ilçemizde yetersizliği bulunan ve normal bireylerden daha farklı olarak eksikliği bulunan bireylerimize rehberlik yapmaktır. Özel gereksinimli yetişkin bireyler nasıl yetiştirilir? Bizler bunun çabasındayız. Bizler burada Rehabilitasyon Merkezi olarak çocuklarımızı ileriki hayata hazırlıyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, herkese sevgiler sunuyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından engelli örgenciler, önceden hazırladıkları gösterilerini katılımcılara sundular. Sırasıyla, Sekizinci Renk adlı Dans Gösterisi, Bir Düş adlı müzikal oyun, Atra Çolak’ın “Anneye Mektup “adlı şiiri, Komedi Down Üçlüsü gösterisi ve Şanlı Bayrağımız adlı gösteriler sunuldu. Öğrencilerin gösterilerini katılımcılar ayakta alkışladı.

Daha sonra Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Zeynel Abidin ERDEM tarafından Kaymakam Bülent UYGUR, Belediye Başkanı Rıfat SARI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNER’e öğrencilerin el emeği olan çeşitli hediyeler verildi.

Etkinlik sonunda konuşma yapan Kaymakam UYGUR, “Programda zaman zaman hüzünlendik zaman zaman da güldük.  Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi göreve geldiğim günden beri pek çok program düzenledi.

Kendilerini tebrik ediyorum. Azra kızımız bizi hüzünlendirdi ama Komedi Down Üçlüsü de hüznümüzü üzerimizden kaldırdı. Kaymakamlık olarak sadece kamu hizmetleri noktasında değil sosyal hizmetler olarak da etkin olmaya çalışıyoruz. Az önce tebrik ettiğim bir öğrenci köylerinin yollarının kötü olduğunu söyledi. Köyünün yolunu düşünen bir kardeşimiz var. Bu kardeşimiz engelli değil, engellerin kalkması konusunda bizden ricacı, tebrik ediyorum kendini Yollarının yapılacağını söyledim. Yollar yapılır, kamu hizmetleri yerine getirilir ama önemli olan gönülleri almaktır. Gönüllere yol yapmaktır. Kaymakamlığımız bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla engelli vatandaşlara yönelik yardımlarımız bulunmaktadır. Programı düzenleyen Erdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine teşekkür ediyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.” dedi.

Çekilen toplu fotoğrafın ardından program sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.