Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Altınözü kaymakamı Uygur’un 3 aralık engelliler günü mesajı

Altınözü kaymakamı Uygur’un 3 aralık engelliler günü mesajı
19 okunma
01 Aralık 2017 - 18:19

Engelliler günü olarak kabul edilen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak açısından önemli bir gündür. Bugün tüm dünyada ve ülkemizde insan hakları anlayışıyla engelli vatandaşlarımızın her alanda özgürce ve rahatça yararlanabilmesi için her türlü imkân sunulmaya çalışılmaktadır. Devletimiz her zaman sosyal devlet anlayışıyla vatandaşlarına eşit hak ve imkânlar sunmaktadır. Altınözü’nde engelli olupta Sosyal Devlet İlkesi gereği ulaşılamayan kimse kalmasın diye yoğun çaba içerisindeyiz.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak; 1302 vatandaşımıza Engelli Aylığı, 351 vatandaşımıza Engelli Yakını Aylığı ve 1007 vatandaşımıza da Yaşlılık Aylığı bağlamış bulunmaktayız.

2017 yılı içerisinde Engelli Aylığı alan vatandaşlarımıza toplam 4.962.556,46 TL, Engelli Yakını alan vatandaşlarımıza toplam 1.064.110,42 TL ve Yaşlılık aylığı alan vatandaşlarımıza ise toplamda 2.172.350,02 TL ödeme yapılmıştır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve engellerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması dileğiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.