Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Altınözü’nde inşa edilecek 384 konutun ihalesi yapıldı

Altınözü’nde inşa edilecek 384 konutun ihalesi yapıldı
13 okunma
20 Aralık 2017 - 10:24

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek toplam 384 konut ve 1 adet Ticaret Merkezi projesinin ihalesi yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahipleri için ilçemiz Karsu Mahallesinde 384 konut inşa edileceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Altınözü Belediye Başkan Rıfat Sarı, “Altınözü’nde ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Bir süredir teknik ve fiziki çalışmalarını sürdürdüğümüz Toplu Konut Projesinde çok şükür mutlu sona ulaştık. Söz verdiğimiz gibi ilçemizde yapılacak 384 konutun ihalesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapıldı. Talep toplama tarihleri ilerleyen aşamalarda halkımıza duyurulacaktır. Şimdiden kıymetli hemşerilerime hayırlı olmasını temenni ediyorum. ” dedi.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ise yaptığı açıklamada  “18 Aralık 2017 tarihinde, 384 konut ve 1 adet Ticaret Merkezi projesinin ihalesi yapıldı. Mevzuat gereği beklenmesi gereken sürenin sonunda TOKİ ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalanacak ve yer teslimi yapılacak. Yer tesliminin ardından yüklenici firma tarafından konut alanında gerekli çalışmalara başlanacaktır. Yapılacak TOKİ konutları, ilçeye şehirleşme adına güzel bir görünüm sağlamanın yanında, ihtiyaç sahipleri veya evi olmayanların da uzun vadeli ödemelerle ev sahibi olmaları sağlanacaktır.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.