Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Altınözü’nde öğrencilerin kros başarısı

Altınözü’nde öğrencilerin kros başarısı
118 okunma
08 Ocak 2018 - 13:38

Altınözü Tepehan Ortaokulu Kros takımı Antakya İlçesine bağlı Serinyol Mahallesinde düzenlenen Okullararası Kros müsabakasına katıldı.

Okul sporları kapsamında en geniş katılımın olduğu yarışmada Hatay’ı Türkiye Kros Bölge Şampiyonasında temsil edecek olan okullar belirlendi. Yarışmaya yıldız kız ve yıldız erkek kategorilerinde katılan Tepehan Ortaokulu kros takımı da derecelerle döndü.

Hedefleri Türkiye Şampiyonasında Hatay’ı temsil etmek olan takım, yıldız erkeklerde Hatay birinciliği elde ederek ilçemizi bir kez daha gururlandırdı. Tepehan Ortaokulu öğrencilerinden Abidin Gençoğlu kros branşı ferdi sıralamasında Hatay üçüncülüğü, Hasan ÇAKICI ise ferdi sıralamasında Hatay dördüncülüğü elde etti. Emine Hacıömeroğlu kros branşı ferdi sırlamasında Hatay üçüncülüğünü elde etti. Tepehan Ortaokulu eski öğrencilerinden Eda Gençoğlu ise B Gençler kategorisinde ferdi sıralamasında Hatay birincisi olarak ilçenin takdirini kazandı.

Tepehan Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Eskiocak; “Yıldız erkeklerde Hatay birincisi ve Yıldız Kızlarda Hatay ikincisini kazandık. Bu başarıda katkısı olan başta Kaymakamımız Bülent UYGUR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Güner, Okul Müdürümüz Adem Kurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürümüz Ahmet Zümre’ye ve değerli Tepehan Mahallesi sakinlerine teşekkür ederim.” dedi.

Altınözü İlçesindeki sporcuları her zaman destekleyerek yanlarında olan Kaymakam Bülent UYGUR kros takımını tebrik etti.

Kaymakam Uygur; “Tepehan Ortaokulu Kros takımını başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek nitelikli gençleri ilçemizde yetiştirmek istiyoruz. Sporcularımızın, ilçemize bu başarıyı kazandırması bizleri gururlandırdı. Öğrencilerin derslerin dışında kültür, sanat, spor alanında kendilerini ifade etmeleri ve başarılı olmaları bizim için önemlidir. Kaymakamlık olarak her zaman gençlerin yanındayız.”dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.